محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران حاضر شده و با اشاره به دلیل بلاتکلیفی نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس گفت :به دلیل اینکه طبق بخشنامه سازمان حمایت از تولیدکنندگان ومصرف کنندگان با توجه به نرخ تورم افزایش قیمت ها ممنوع است به همین دلیل موضوع افزایش کرایه حمل ونقل بلاتکیف مانده است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج محسن هاشمی در پاسخ خبرنگاران گفت:افزایش نرخ کرایه ها به دلیل مخالفت دولت بلاتکلیف است و ضمنا شهرداری به دلیل افزایش نرخ بلیط مترو در سال گذشته در تعزیرات پرونده دارد. 

هاشمی با اشاره به سخنان دیروز شهردار تهران مبنی بر اعتراض به عدم پاسخگویی معاونان به تذکرات اعضا شورا گفت :تذکر فرایند قانونی دارد و باید به صورت مکتوب از عضو به رییس شورا ارائه شود و رییس شورا تذکر را به شهرداری منتقل کند.اگر عضو از پاسخ شهرداری قانع شد، عضو از تذکر عبور می کند و موضوع به سوال می رسد.بنابراین باید طبق این فرایند حرکت کنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که که طبق مصوبه شورا نمایشگاه های پر مخاطب نباید در مکان های پر تردد برگزار شود گفت : استقبال از نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب زیاد نیست و نمایشگاه امسال  در مصلی برگزار می شود.