نگهداری از حیوانات خانگی بسیار شیرین است و می تواند احساسات شما را بیدار کند، اما بدانید این کار با زحمت بسیار زیادی همراه است و باید شرایط آن را داشته باشید. نداشتن شرایط نگهداری و مراقبت از این موجودات دوست داشتنی می تواند هم به شما و هم به این حیوانات آسیب زند.

به گزارش خبرگزاری موج،  نگهداری از حیوانات خانگی نیازمند تهیه وسایلی است که باید از بازار تهیه کنید،راه حل دیگر شاید خرید از فروشگاه های معتبر پت شاپ باشد که بسیاری از این وسایل را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد این فروشگاه ها به منظورتامین مایحتاج حیوانات خانگی راه اندازی شده اند تا مردم بتوانند از طریق سایت و به آسانی هر چه را که برای حیوان خانگی شان نیاز دارند تامین کنند. فروشگاه های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که هر کدام خدمات متنوع و کالاهای با کیفیتی را ارائه می کنند.در ادامه با دانستنی ها وب سایت میخکوب همراه باشید تا در مورد وسایل مورد نیاز برای نگهداری حیوانات خانگی برای شما بیشتر بگوییم.

فاکتورهای موثر در جهت انتخاب بهترین پت شاپ

 1. رضایت بالای مشتریان از خرید ها
 2. محصولات متنوع و پوشش تمامی حیوانات خانگی
 3. ارائه ی محصولات با کیفیت
 4. قیمت مناسب
 5. پشتیبانی
 6. ارسال از طریق پیک در شهر و ارسال از طریق پست به سراسر کشور داشته باشند
 7. دارای نماد الکترونیکی و ساماندهی باشند
 8. دارای اپلیکیشن فروشگاهی باشند
 9. مشاوره با دامپزشک از طریق پت شاپ

محصولات ارائه دهنده در پت شاپ

 • انواع ظرف غذا سگ
 • غذاهای حیوانات
 • قلاده
 • وسایل بازی
 • سبدهای حمل حیوانات
 • خانه های آماده
 • لباس های مختلف برای انواع حیوانات خانگی
 • انواع ظرف غذای گربه
 • فروش حیوانات در بعضی از پت شاپ ها و...

 سگ

قلاده سگ

قلاده یکی از وسایلی است که شما می توانید از طریق پت شاپ های اینترنتی آن را تهیه کنید. قلاده ها برای نژادهای مختلف و انواع سگ ها متفاوت می باشد و بسته به این که چه مقدار هزینه کنید و جنس آن چگونه باشد متفاوت است.

انواع قلاده

 • قلاده های گردنی سگ
 • قلاده های کمری (هارنس) و پوزه ای (هالتر)
 • قلاده های کمری یا کتفی
 • قلاده های گردنی سگک دارکه از یک نوار چرمی یا نایلونی و یک عدد سگک درست شده است شاید متداول ترین قلاده ای باشد که برای سگ ها استفاده می شود. ازاین قلاده بیشتر برای آموزش دادن و تربیت کردن سگ کاربرد دارد.
 • قلاده های پوزه ای دارای قسمتی پلاستیکی اند که پشت سر سگ و روی بینی اش بسته می شود. از این قلاده سگ کمتر امروزه استفاده می شود. از کاربرد این قلاده ها می توان به اعمال کنترل بیشتر بر روی سر سگ ها اشاره نمود. اگر قصد دارید که از این قلاده استفاده کنید بهتراست قبل ازآن با دامپزشک خود مشورت کنید چرا که استفاده ی نادرست ازاین قلاده ها میتواند باعث آسیب رساندن به سگتان شود.
 • قلاده های کمری یا کتفی دوربدن و درپشت سگ بسته می شود که دارای 2 قسمت است: 1- یکی از اون ها دورشکم رو میگیرد. 2- جلوی سینه بسته می شود.

این 2 قسمت در پشت حیوان به همدیگر متصل هستند. از کاربرد این قلاده می توان برای سگ هایی که مشکل مفاصل گردن دارند یا در قسمت سر یا گردنشان آسیب یا جراحتی وجود دارد اشاره کرد.

سگ

لوازم سگ خانگی

هر حیوانی برای نگهداری به یکسری وسایل احتیاج دارد، خریدن این وسایل باعث می شود که شما راحت تر از سگ خود مراقبت کنید و همچنین سگتان کمتر باعث دردسر شما شود.

جعبه با اندازه مناسب

سگ ها عادت دارند در محلی مخصوص به خودشان مخفی شوند و امنیت داشته باشند سعی کنید جعبه ای که انتخاب می کنید متناسب با سایز حیوانتان باشد چرا که کوچک و بزرگ بودن آن باعث مشکلاتی برای حیوان شما می شود. یک جعبه ی ایده‌ آل دارای سه وجه دیواره است.

پنل‌ های سیمی

اگرمی خواهید که حیوانتان به اتاق خاصی دسترسی نداشته باشد و یا به مکان هایی نرود این پنل ها به شما کمک می کند.

گربه

پد مخصوص دستشویی

این پد ها برای توله ها که ایمنی بدنی ضعیفی دارند و برای سگ هایی که در آپارتمان اند و نمی توانند در خارج از آن کارشان را انجام دهند مناسب است.

اسباب ‌بازی‌های جویدنی

با خریدن این نوع اسباب بازی ها می توانید از جویده شدن وسایل منزل خود جلوگیری کنید.

قلاده

برای بیرون رفتن از خانه استفاده از قلاده مناسب می باشد.

اسپری سیب تلخ

در کناراسباب بازی های جویدنی می توانید از این اسپری ها روی وسایل منزل استفاده کنید این اسپری ها برای انسان ها بدون بو ولی برای سگ ها بوی زننده و طعم تندی دارد.

غذا و ظرف غذای سگ

این وسیله برای سگ شما بسیار ضروری است. سگ ها در روز 3 وعده غذا می خورند. ظرف آب تمیز در کنارآن ضروری است.

تمیزکننده‌ های آنزیمی

درمواقعی که سگتان اشتباهی در نقطه ای از خانه دستشویی می کند با استفاده ازاین ها سریعا باید تمیز شود.