جمشید هاشم‌پور با اشاره به نداشتن مجوز بازیگری در مقطعی از دهه ۶۰، گفت: دلیل ممنوع‌الفعالیت بودن من در سینما روشن نبود، فقط می‌گفتند ایشان خیلی دارد پرواز می‌کند و مطرح می‌شود!

به گزارش خبرگزاری موج، «جمشید هاشم‌پور» بازیگر قدیمی و پرطرفدار سینمای ایران که قرار است در تازه‌ترین دوره جشن حافظ،‌ مورد تجلیل قرار گیرد، در گفت‌وگو با دبیر این جشن در مجله «دنیای تصویر» پرده از ماجرای مجوز نداشتن‌اش در مقطعی از دهه ۶۰ برداشت.هاشم‌پور زمانی و در میانه دهه شصت به دلیل شمایل قهرمان پردازانه‌ای که در سینمای آن روزگار ایجاد کرده بود ممنوع‌الفعالیت شده بود. خودش درباره آن ماجرا گفته است: بعد از فیلم یوزپلنگ(۱۳۶۴) ساخته ساموئل خاچکیان بود که ممنوع‌الفعالیت شدم. یادم است قبل از فیلم شایعه شده بود که این اتفاق برایم رخ دهد و چون قرارداد این فیلم را بسته بودیم، آن را سریع کلید زدند و مرا جلوی دوربین بردند. بعد از اعلام مجوز نداشتن من برای بازیگری، من اقدامی نکردم و حتی ارشاد هم نرفتم که بپرسم اصلا چرا ممنوع شدم یا درخواست بدهم منع فعالیت‌ام را لغو کنند. آن موقع کارگردانها و تهیه کننده‌ها لیست بازیگران‌شان را می‌بردند ارشاد و به آنها می‌گفتند که هاشم‌پور فعلا نمی‌تواند کار کند. دلیل خاصی هم نداشتند! فقط می‌گفتند ایشان خیلی دارد پرواز می‌کند و مطرح می‌شود!
هاشم‌پور در این گفت‌وگو به این نکته اشاره کرد که کیانوش عیاری، مجوز فعالیت دوباره‌اش را در سال ۶۷ گرفته است. «نقشی در فیلم «روز باشکوه» بود که در سینمای ایران، عیاری نتوانست بازیگری را پیدا کند که آناتومی و فرم بدنش به آن کاراکتر بخورد. نقش نماینده اشرف در یکی از استان‌ها بود که باید خیلی ابهت می‌داشت. بعد عیاری رفت ارشاد و با مسئولان صحبت کرد که چنین پرسوناژی دارم و بازیگری که مدنظرم باشد نمی‌توانم پیدا کنم. شما هم بس کنید. ایشان به اندازه کافی متنبه شده است! سه سال و چهار ماه برایش بس است. اول گفتند یک ماه دیگر، ۲۰ روز دیگر و خلاصه عیاری آن قدر اصرار کرد تا بالاخره منع فعالیت مرا برداشتند!»