موج

دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز:

دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز از ارسال 48 اثر داخلی و 10 اثر خارجی به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هیوا حاج‌محمدی در گفت وگو با اصحاب رسانه اظهار داشت: اثرهای ارسال شده به دبیرخانه شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز نسبت به سال های قبل دارای محتوای خوب است و اثرهای مختلفی را هم از چندین کشور خارجی دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه بعد از اتمام مهلت ارسال آثار ، 58 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده است، عنوان کرد: 48 اثر از آثار رسیده از استان های کشور و 10 اثر دیگر نیز از کشورهای خارجی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز به کشورهای شرکت کننده در این جشنواره اشاره کرد و افزود: این اثرها از کشورهای ترکیه (استانبول، دیاربکر)، سوئد، سوریه و از شهرهای اقلیم کردستان عراق به دبیرخانه شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز ارسال شده است.

حاجی محمدی اضافه کرد: اثرات داخلی هم از استان های خراسان شمالی، تهران، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی و کردستان به دبیرخانه این دوره از جشنواره رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این اثرها بعد از بازبینی فیلم مستقیم وارد جشنواره می شوند یادآور شد: این اثرها توسط 5 نفر داور بازبینی می شود و در صورت تایید در جشنواره حضور خواهند یافت.

دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز اظهار داشت: این جشنواره در نیمه دوم آذرماه سال جاری در سقز برگزار می شود و آماده سازی های لازم برای برگزاری خوب این جشنواره درحال انجام است.

حاج‌محمدی در ادامه به اماده سازی پروژه پلاتوی نمایش سقز اشاره کرد و گفت: ساختمان پلاتوی نمایش در محوطه مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی سقز با 250 متر مربع زیربنا احداث می شود و شامل سالن نمایش، اتاق گریم، اتاق فرمان انبار و سایر بخش ها می شود و به بهترین تجهیزات روز شامل سیستم های صوتی و نور مجهز خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز بر ضرورت تکمیل ساختمان پلاتوی نمایش سقز برای جشنواره تئاتر کردی سقز تاکید کرد و گفت: با وعده های مسئولان استانی عملیات ساخت پلاتو تا آغاز جشنواره که 19 آذرماه برگزار می شود پایان می یابد و امیدواریم تا موقع مقرر به بهره‌برداری برسد.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز، این جشنواره را برند شهرستان سقز برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اجرای متفاوت و بهتر این جشنواره نسبت به سال های آینده، جایگاه ویژه آن را حفظ کنیم.

حاج‌محمدی با بیان اینکه همه هنرمندان شاخص تئاتر سقز در راستای اجرای موفقیت آمیز شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز همدل و همکار هستند، تاکید کرد: امسال شاهد برگزاری باشکوه این جشنواره در شهرستان سقز هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها