موج
کدخبر : ۴۵۱۰۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-451075

رییس شورای شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری موج:

چمران گفت: در بعضی موارد آن اوج سال‌های دهه شصت را نتوانسته‌ایم حفظ کنیم. البته در بسیاری از مسائل از آن اوج هم شاید جلوتر رفته باشیم.

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج درباره تفسیرش از گفتارهای اخیر رهبری پیرامون  ایستادن روی پای خود مانند دهه شصت برای حل دشواری ها و پیچیدگی‌ها گفت: ما روی پای خود ایستادن و اتکا به توان و نیروی داخلی را در دوران دفاع مقدس و نیز در مقطع پایان جنگ تجربه کردیم. در واقع ما این موضوع را به خوبی و با همه وجود آزمایش کردیم و بعد از جنگ هم باز آن را دنبال کردیم. آن موج و حرکت سریعی که در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم به خاطر کمبودها و نداشتن‌ها و اینکه دیدیم کسی هم به ما کمک نمی کند آغاز شد. اینکه آن زمان ما متوجه شدیم باید روی پای خودمان بایستیم کمک کرد تا حرکت سریعی در کشور به وجود بیاید.

وی ادامه داد: امروز هم این حرکت حداقل باعث شده تا خودکفایی تقریبی در صنایع نظامی و موارد دیگری حتی در صنایع دارویی و شیمیایی و دیگر تکنولوژی‌ها را شاهد باشیم. ما آن زمان این مساله را دقیقا احساس کردیم که با روی پای خود ایستادن در شرایطی که کمبودها و نقایص را به خوبی می‌بینیم و مجبوریم خودمان به هر طریقی آن مشکلات را حل کنیم.

رییس شورای شهر تهران درواکنش به اینکه بازسازی روابط اجتماعی دهه شصت میان نیروهای انقلابی که در سطح عملیاتی باعث برون‌رفت نظام از شرایط سخت آن برهه شد تا چه حدی می‌تواند به حل نارضایتی‌ها و شکاف‌های امروزکمک کند گفت: ما برای هر دوره باید متناسب با همان زمان برنامه‌ریزی کنیم و جلو برویم. آن زمان شرایط آنگونه بود و مردم هم ایستادند و دفاع کردند و روی پای خود ایستادند و از بسیاری از مسائل خودشان گذشتند و توانستیم به یک پیروزی بزرگ دست پیدا کنیم. قاعدتا اگر امروز بخواهیم آن شرایط را دنبال کنیم فکر نمی‌کنم امکان عملیاتی شدن را پیدا کند. یعنی واقعا چنین چیزی امکان پذیر نیست. امروز در یک شرایطی دیگر و در یک زمان دیگری هستیم و نحوه دشمنی دشمنان هم متفاوت شده است. علاوه بر این انتظارات مردم هم متفاوت شده است.

چمران خاطرنشان کرد: با توجه به رشدی که در این سال‌ها داشته‌ایم به گونه‌ای حرکت کرده‌ایم که مطلوبیت‌هایی را به همراه داشته اما در بعضی موارد آن اوج سال‌های دهه شصت را نتوانسته‌ایم حفظ کنیم. البته در بسیاری از مسائل از آن اوج هم شاید جلوتر رفته باشیم. مانند همین تلاش‌های مدافعان حرم که دیدیم عده‌ای از جوانان ما چگونه مظلومانه و دور از وطن و حتی در گمنامی در سرزمین هایی دیگر مبارزه کردند و به شهادت رسیدند. همین امروز هم می‌توانیم ببینیم که تعداد اندکی از نیروهای داعش کافی است تا کشوری را به هم بریزند. چون تفکر داعشی یک تفکر خشونت طلب و بدون منطق است. نمونه‌های چنین تفکری را می توانیم امروز ببینیم. اما مدافعان حرم با همان الگوی دوران دفاع مقدس توانستند در برابر چنین تفکر خطرناکی بایستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها