موج
کدخبر : ۳۹۸۳۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398343

سرلشکر حسین سلامی؛

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که دشمن در حصر اقتصادی متوقف شده و عاجز است، گفت: امروز ابهام استراتژیک و راهبردی مهم‌ترین خصیصه‌ای است که بر دشمن عارض شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشکر حسین سلامی روز چهارشنبه در سومین مراسم «یادها و نام‌ها» اظهار داشت: قدرت‌های بزرگ با آن جهان‌بینی و نگرش الهی امام (ره) و رهبر عظیم الشأن، در چشمان ملت ما هم در جسم و هم در روح کوچک شدند.

فرمانده کل سپاه با بیان این که آمریکای امروز دیگر آمریکایی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سال گذشته نیست، تاکید کرد: صهیونیست‌ها دیگر آن صهیونیست‌های مهاجمی که سرزمین مسلمانان را اشغال کنند، نیستند، نوچه‌های آنها هم دیگر نفس راه رفتن ندارند.

وی با یادآوری این که این انقلاب است که با نفس، حرارت، نشاط در حال پیشروی است، ادامه داد: امروز این موازنه تغییر کرده است، اگر دفاع مقدس نبود، این پیروزی، غلبه و این سیطره برای مسلمانان حاصل نمی‌شد، بدون الگو نمی‌توان راه طولانی را رفت و بدون برداشتن گام‌های اولیه هیچ مسیر طولانی طی نخواهد شد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: ما باید اولین گام‌ها را مستحکم برمی‌داشتیم تا به اعتماد به نفس و توکل بر خداوند دست می‌یافتیم و نصرت الهی برای ما باورپذیر می‌شد و اعتقادات قلبی ما اطمینان یافت.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که ما به الگو نیاز داشتیم، اضافه کرد: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی و غیرایرانی فراهم کرد که قدرت‌های بزرگ به همان اندازه که بزرگ نشان داده می‌شوند، همان نسبت شکست پذیرند و این بدیهی است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: عاشورا دفاع مقدس را آفرید و دفاع مقدس بعنوان مقاومت بی‌انتها و جاری است و ما امروز ما دارای یک مقاومت جاری هستیم، چون استکبار همه استراتژی‌ها را آزمود و از تمام زوایا به ملت ما حمله کرد.

فرمانده کل سپاه افزود: استکبار فرهنگ ملت ما را نشان رفت، بر قلب‌ها هجوم برد، به جوانان ما یورش برد تا نماز، حجاب، ایمان، محبت به اهل بیت، ولایت و روح جهاد را از آنها بگیرد. می‌خواست دیگر کسی پیشانی‌بند جهاد بر جبین خود نبندد اما این تازه اول ماجراست.

وی با بیان این که جوانان ما آگاه بودند، تصریح کرد: این جوانان صحنه را به دشمن واگذار نکردند و در مقابل او کرنش نکردند و به عملیات روانی و جنگ نرم او تن ندادند، فریبکاری‌های او را شناختند و متوجه شدند که دشمن در عالم مجاز و موهومات زندگی می‌کند.

سرلشکر سلامی یادآور شد: دشمنان ما فقط ظاهر حیات دنیا را می‌بینند اما مومنان حقیقت و باطن این عالم را درک می کنند و این معنا امروز تفسیر شده است؛ دشمن در حصر اقتصادی متوقف شده و عاجز است، ابهام استراتژیک و راهبردی مهم‌ترین خصیصه‌ای است که امروز بر دشمن عارض شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`