موج
کدخبر : ۳۸۱۴۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381422

محسن رضایی:

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید سفره دولتمردان را با سفره مردم یکی کنیم گفت: مشکلات کنونی ناشی از حضور نامحرمان در اداره کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه رادیو اقتصاد، گفت: من یک بار دیگر لباس سربازی به تن کردم و آمدم تا خودم را سپر بلای مردم کنم و کاری کنم که نظم و آرامش و نشاط به جامعه برگردد. در خصوص بیانیه گام دوم باید بگویم که بعد از سه سال می‌بینیم که به آن توجه لازم نشده است.

رضایی گام دوم انقلاب را بسیار مهم دانست و گفت: گام اول بیشتر پایه بوده مانند امنیت و آرامش، اما در مرحله دوم باید تمدن ناب و ایران اسلامی نوین شکل بگیرد. وقتی ایران می‌خواهد وارد چنین موقعیتی شده و در چنین خانه‌ای ساکن شود باید از مشکلات کنونی عبور کند. مشکلات کنونی ناشی از حضور نامحرمان در اداره کشور است.

وی ادامه داد: من اولین مشکل را جدا شدن سفره دولت، مجلس و قوه قضاییه از مردم می‌دانم. اولین خطر، جدا شدن سفره حکومتی‌ها از مردم است. اولین اقدام این است که ما سفره‌ها را یکی کنیم، یعنی سفره دولتمردان را با سفره مردم یکی کنیم که اگر در سفره مردم کمبود نان پیش آمد و قدرت خریدشان پایین آمد به دولت هم فشار بیاید. ما به دنبال آن هستیم که این خطا را جبران کنیم.

رضایی ادامه داد: اگر سفره دولت و ملت یکی شود دولت ناچار است برای حفظ خودش به مردم برسد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه انحراف دیگری که من معتقدم به وجود آمده این است که جوان گرایی کم شده است، گفت: انقلاب و دفاع مقدس را جوانان انجام دادند اما کم‌کم این جوان گرایی از دولت دور شده، اما دولت ما دوباره جوانگرایی را وارد عرصه اداره کشور می‌کند، ما به جوانان کمک می‌کنیم که روز به روز توانمندتر و با تجربه‌تر شوند و بتوانند سکان اداره کشور را به دست بگیرند.

رضایی فاصله گرفتن مسئولان از آرمان‌های انقلاب را یکی دیگر از موضوعات و مشکلات دانست و گفت: مسئولان کشور خودشان از ارزش‌ها فاصله گرفته ولی مردم را به ارزش‌ها تشویق می‌کنند. چطور می‌شود ما از حکومت علوی صحبت کنیم اما خودمان غیر علوی باشیم ولی از مردم بخواهیم که علوی زندگی کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه متاسفانه ارزش‌های انقلاب را لغلغه زبان داریم اما رفتار ما عوض شده است گفت: دولت ما دولت اصلاح و تغییر خواهد بود و همه چیز را از خود دولت شروع خواهیم کرد. ما باید ابتدا خودمان پایبند به حکومت علوی باشیم و تبعیض را کنار بگذاریم، عدالت را در روابط پیاده کنیم و بعد از مردم بخواهیم که همین گونه باشند.

رضایی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم فرموده‌اند که ما آماده اصلاح خطاها هستیم اما تجدیدپذیری و انفعال نداریم و به دنبال اصلاح خطاها هستیم. موضوعی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرد این است که هر کجا پیشرفت داشتیم به دلیل مدیریت جهادی و اتکا به ایمان الهی است، این به معنی بازگشت اعتماد به نفس، خلاقیت و نوآوری در دولت ماست. ما دوباره اعتماد به نفس را در بین مردم و دولت تقویت می‌کنیم و کاری خواهیم کرد که ایده‌های نو تبدیل به محصول شوند.

رضایی در خصوص برنامه‌هایش در حوزه اقتصاد، گفت: ما اقتصاد را به سه سطح تقسیم خواهیم کرد یعنی اولا در حوزه اقتصاد ملی و فعالیت‌هایی مربوط به کل جامعه مانند راه آهن، اینترنت، آموزش، سطح دوم اقتصاد بنگاهی و کارآفرینانی که بنا دارند تولید محصولات انجام دهند و سطح سوم اقتصاد زندگی که مسئله معیشت مردم و اقتصاد خانوار است، ما برای هر سه سطوح برنامه داریم.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد ملی سعی خواهیم کرد سیاست را از اقتصاد جدا کنیم، ولی امر هدایت را نگه داریم. مسئله دیگری که ما به آن توجه خواهیم کرد توجه به پیشران‌های اقتصاد مانند مسکن، کشاورزی، انرژی‌های نو و هدفمند کردن صنعت است که موجب می‌شود صنایع مختلفی به حرکت دربیایند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه هایش در حوزه مسکن گفت: اولویت ما در مسکن، بحث مسکن معلمان و راننده های برون شهری است، در این عرصه سعی می‌کنیم بانک‌ها را به پیمانکاران وصل کنیم و از آن طریق مردمی که به مسکن نیاز دارند را هم به این بانک‌ها وصل کنیم که بتوانند با ۱۰ درصد آورده صاحب خانه شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها