موج
کدخبر : ۳۸۰۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380691

متکی در اجلاس سراسری مسولین همنا:

سخنگوی شورای ائتلاف گفت: برای ایجاد انتخابات پرشور باید همه سیاسیون و احزاب و حتی دولت مشارکت داشته باشند و یکی از کمک های دولت برای ایجاد انتخابات پرشور عذرخواهی از مردم بخاطر بی تدبیری هاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت در اجلاس سراسری مسولین جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی(همنا) که صبح امروز در مجتمع مذهبی وفرهنگی ائمه اطهار برگزار شد، اظها داشت: طی ۸سال گذشته در حوزه های داخلی، خارجی و سیاست های کشور داری و برنامه ریزی های اقتصادی وضعیتی بوجودامد که مردم حرف های زیادی برای گفتن دارند. 

وی ادامه داد: مردم شاهد مدیریت های متفاوتی در کشور هستند. 

متکی با اشاره به نقش جوانان در اداره کشور افزود: جوانان در حوزه دفاع از کشور دشمنان را مایوس کرده اند. 

متکی افزود: روزی که آمریکا با مصوبه شورای امنیت سازمان ملل به افغانستان حمله کرد، با خود زمزمه کردند که کشور بعدی ایران است؛ جورج بوش پسر دو سال آخر ریاست جمهوری خود را در شرایطی گذراند که هرروز و یا هرهفته مصاحبه هایی انجام میداد و اعلام میکرد گزینه نظامی روی میز است. مقام معظم رهبری با تمسخر این جمله رهبران را بیان می کردند . 

وی ادامه داد: بنابراین جورج بوش پسر با ماندن این آرزو بردلش، کاخ سفید را ترک کرد.

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان افزود: فرماندهان عالی نظام از جمله وزیر دفاع، وزیر کشور و وزیر اطلاعات در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی جمع شدند و به بررسی ۲سوال در این مورد پرداختند یکی اینکه آیا نظامیان آمریکایی می توانند به ایران حمله کنند که نظر فرماندهان نظامی در اینباره مثبت بود و سوال دوم این بود که آیا چنین کاری را انجام خواهند داد، که در این باره مطرح شد که آنها چنین اقدامی نخواهند کرد چراکه اقدام امریکا به این کار شرایطی را در منطقه ایجاد میکند که نمی توانند آنرا جمع کنند و هیچ فرمانده ای نمی توانند چنین خط جبهه ای را مدیریت کند. 

وی گفت: این بخشی از مدیریت کشور است که فرماندهی آن با مقام معظم رهبری بود که تجربه جنگ را به یک سرمایه ای بدل کردند تا نیروهای نظامی ما در عرصه علم و فناوردی آرام و بی دا اما مقتدرانه جلوروند که نمونه آن موردهدف قراردادن عین الاسد است. 

متکی افزود: یکی از پروژه های دیگری که رهبری شخصا آنرا مدیریت کردند پروژه تولید علم بود که از ۲۰سال پیش ایشان از نخبگان حمایت کردند و ایران را به مرتبه ای رساندند که حرفی برای زدن دارد و در تراز جهانی قرار گرفته است. 

وی تصریح کرد: پروژه دیگر اهمیت دادن به جوانان و نقش آفرینی آنان است که بازهم رهبری شخصا آنرا انجام دادند و عملا کاری کردند که جوانان در اداره کشور  نقش آفرین شوند .

سخنگوی شورای وحدت با بیان اینکه در حال حاضر در آستانه انتقال بین نسلی هستیم که لازمه آن این است که فرهنگش جابیقتد، افزود: در دیدارهای ۲۰ساله رهبری با جوانان این مهم را شاهد هستیم لذا امروز جوانان خود را باور کرده اند و اظهار نظر های خوبی میکنند.

متکی با اشاره رشد کیفی صنایع کشور گفت: طی ۴۰سال گذشته رشد کیفی در خودروی تولیدی در ایران  بسیار لاکپشتی است. 

وی با بیان اینکه امروز در استانه یک انتخاباتی هستیم که باید ریل گذاری  را به اراده ملت و تبیین پیشگامان اصلاح کنیم، افزود: مگر خون رئس جمهور  ما از خون روسای جمهور دیگر کشورها رنگین تر است که با یک ماسک و از یک اتاق می خواهد کشورداری کند؟! 

سخنگوی شورای وحدت بیان کرد: متاسفانه رییس جمهور حتی برای دفاع از بودجه سالانه کشور در حالیکه صدها نماینده در مجلس حضور دارند، برای دفاع از بودجه در صحن حاضر نشدند. 

متکی با اشاره به اوضاع سیاست خارجی گفت: در حوزه سیاست خارجی واویلاست . 

وی افزود: بر اساس تحلیل های موجود از شرایط کشور معتقدیم این قطار باید سوزنبان  جدید داشته باشد.

سخنگوی شورای وحدت گفت:در انتخابات سال۹۲ و ۹۶ یک مدل انتخاباتی داشتیم و هرکسی مدل سال۹۲را می دید می گفت به رقیب خواهیم باخت اما در سال۹۶ این مدل را تصحیح کردیم هرچند انتخابات را نبردیم اما یکپارچه شدیم که این مهم بسیار ارزشمند بود. 

متکی ادامه داد: در کشور در ۲فرهنگ دچار مشکل شده ایم ؛ یکی اینکه مسولین ما خیال میکردند هرچه فکر میکردند درست است و دوم اینکه برخی گمان میکردند که تعداد معینی می توانند کشور داری کنند! و این فرهنگ اززمان مرحوم هاشمی مطرح میشد و در دولت اصلاحات ادامه پیدا کرد اما با روی کار امدن دولت نهم بهم ریخت. 

وی با اشاره به انتخابات  مجلس یازدهم و امار مشارکت در این انتخابات گفت: مردم در انتهابات محلس مشارکت کمی داشتند و خواستند بگویند از ما مسوولین ناراحت هستند. 

سخنگوی شورای وحدت  در پایان با بیان اینکه معتقدیم حوزه های نهادینه شدن فساد در کشور شکسته نمی شود مگر به اراده سنگین، خاطرنشان کرد: نیازمند دولت پاکدست هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها