موج
کدخبر : ۳۷۹۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379889

امیر حاتمی:

وزیر دفاع تقویت و ارتقاء قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان هدف نخست وزارت دفاع در برنامه ریزی‌های خود دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با ایام سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه دستاورد‌ها و پیشرفت‌های وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی از آخرین تجهیزات و تسلیحات ویژه رزم زمینی بازدید کردند.

در ادامه این بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در نشستی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به بررسی مهم‌ترین مسائل دفاعی و امنیتی کشور و منطقه و روند پیشرفت دفاعی و تجهیز نیرو‌های مسلح پرداختند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، هدف از برپایی این گونه نمایشگاه‌های دفاعی را قدرت افزایی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و تعمیق عمق راهبردی کشور در تمامی ابعاد دفاعی و نظامی عنوان کرد.

امیر سرتیپ حاتمی تقویت و ارتقاء قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان هدف نخست وزارت دفاع در برنامه ریزی‌های خود دانست و از تقویت حوزه‌های پدافند هوایی، رزم هوایی، دریایی و زمینی به عنوان دیگر اولویت‌های صنعت دفاعی یاد کرد.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت راهبردی حوزه رزم زمینی در جنگ‌ها و نبردها، خاطر نشان ساخت: حوزه رزم زمینی ازآن جهت حائز اهمیت است که این حوزه تثبیت و تعیین کننده قدرت دفاعی هر کشور در صحنه و میدان نبرد‌ها است و بحمدالله در سال‌های اخیر توانستیم در حوزه رزم زمینی به ویژه در حوزه موشک‌های ضد زره، زمین به زمین،. بمب‌های هدایت شونده، خودرو‌های تاکتیکی، سلاح‌های هوشمند و. به دستاورد‌های بسیار چشمگیری دست پیداکنیم.

امیر سرتیپ حاتمی یکی از برجستگی‌های صنعت دفاعی را تامین نیاز‌های متنوع و پیشرفته نیرو‌های مسلح در دوران فشار تحریم‌های حداکثری و ظالمانه دانست و تصریح کرد: باهدایت ها‌ی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا تعامل بسیار مطلوبی با سازمان‌های نیرو‌های مسلح به ویژه با بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های سراسر کشور برقرار کرده شده است و سعی کرده ایم از همه ظرفیت‌های ملی برای تامین قدرت حداکثری بهره‌مند شویم.

وی در این دیدار به همکاری و تعامل صنعت دفاعی با سایر صنعت کشور و حوزه‌های غیرنظامی اشاره کرد و افزود: با تشدید تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه، توانستیم از سرریز فناوری‌های پیشرفته دفاعی، کمک‌های شایان توجهی را به حوزه‌های غیر نظامی نظیر خودروسازی، صنعت نفت و پتروشیمی، ریلی، مخابرات، معادن و. ارائه دهیم و با این سیاست بخشی از فشار تحریم‌ها بی اثر شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در پایان با تقدیر و تشکر از حمایت‌های همه جانبه مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد: انشالله با اختصاص منابع و اعتبارات لازم در سال جاری بتوانیم به بهترین شکل در تحقق شعار سال همچون گذشته پیشگام و پیشرو باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها