موج
کدخبر : ۳۷۵۶۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375672

معاون استاندار و فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران در پاسخ به اظهارات برخی از اشخاص و گروه های سیاسی پیرامون عملکرد هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه تهران در انتخابات 1400 به حواشی ایجاد شده واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج ، عیسی فرهادی  معاون استاندار و فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران اظهار داشت:  اعضای هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه تهران با رای و نظر 30 نفر از معتمدین شهر تهران که به تائید شواری محترم نگهبان و هیات محترم نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران رسیده است انتخاب و تعیین شده اند. 

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران گفت: بر اساس سوابق و تجربه، اعضای هیات اجرایی انسان های مومن و متعهد بوده و با حضور اعضای اداری عضو هیات اجرایی که شامل معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران، مدیرکل ثبت احوال استان تهران و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران می باشند کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبین عضویت در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و اولین میان دوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را طی جلسات و ساعات متعدد بدون هیچ گونه وابستگی سیاسی و با رعایت قوانین و مقررات و رافت اسلامی انجام داده اند. و در انتخابات سال 1394 ، 1396 و 1398 هم عملکرد قابل تقدیری از خود به یادگار گذاشته اند. 

وی تصریح کرد : در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران بیش از 2600 نفر داوطلب ثبت نام کرده اند که کمتر از 6 درصد داوطلبین به استناد مواد قانونی و مستندات موجود رد صلاحیت شده اند و این عدد در داوطلبین عضویت در اولین میان دوه ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به کمتر از 4 درصد میرسد و این قبیل از اظهارات افراد در خصوص عملکرد هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه تهران و وزارت محترم کشور از سر بی اطلاعی و عدم آگاهی به فرایندهای انتخابات می باشد که عجیب هم به نظر نمی رسد. 

ایشان افزود وزارت کشور به عنوان متولی اصلی برگزاری انتخابات در کشور همه تلاش و توان خود را بر اجرای قانون توسط هیات های اجرایی گذاشته است و اعتقاد ما بر این است که این هیات اجرایی می بایست مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرد و همه افراد می بایست در برابر قانون مطیع باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها