موج
کدخبر : ۳۷۱۰۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371060

غریب ‌آبادی:

سفیر و نماینده دائم ایران در وین تاکید کرد: ایران، همچنان تحت تعهدات پادمانی خود شفاف و همکاری گرایانه عمل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در وین، در واکنش به اظهارات رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللى انرژى اتمى گفت: تداوم اتخاذ موضع ‌گیری‌ های سیاسی تا فنی، غیر سازنده و مخرب است. مصاحبه‌های پیاپی اینچنینی، فقط اعتبار آژانس نزد ایران و ایرانیان را بیشتر مخدوش کرده و راه را برای موفقیت هرگونه ابتکارات بعدی مدیرکل، بر مبنای تعامل و حسن نیت متقابل، می‌بندد.

وی افزود: برجام، با مشکلات و پیچیدگی‌های عدیده‌ای مواجه است و نیازی نیست که با چنین مواضع عجیبی آن را پیچیده‌تر کنیم. موضوعات با هم مرتبط هستند و ایران نیز گام‌ها و تعاملات خود را با آژانس و مدیرکل، با در نظر گرفتن موضوعات دیگر تنظیم خواهد کرد.

غریب آبادی تاکید کرد: ایران، همچنان تحت تعهدات پادمانی خود شفاف و همکاری گرایانه عمل می‌کند. از ادعا‌های مربوط به بیش از دو دهه قبل به عنوان پوششی برای توجیه قصور عمدی خود در نپرداختن به معضلات مهم اشاعه‌ای مانند وضعیت هسته‌ای رژیم اسرائیل، استفاده نکنید!

گفتنی است مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در مصاحبه با نشریه نیوزویک گفت که ایران باید به‌منظور احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام، درباره یافته‌های اخیر بازرسان آژانس در دو سایت هسته‌ای که ایران به درخواست آژانس و در راستای نشان دادن حسن‌نیت خود امکان بازرسی از آن‌ها را فراهم کرد، شفاف‌سازی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها