موج
کدخبر : ۳۶۹۷۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369764

ثبت‌نام از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه در تهران و سایر شهر‌های کشور آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، ششمین دورۀ انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا‌ها در هزار و ۳۷۲ شهر و ۴۰ هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری، همزمان با سیزدهیمن دورۀ انتخابات ریاست جمهوری و البته انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در شش حوزه و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی برگزار می‌شود.

ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن (نرم‌افزار) موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری و به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام است؛ بنابراین داوطلبان از روش‌های استفاده از نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و یا از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری و یا از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان می‌توانند ثبت‌نام کنند.

امروز شنبه ۲۳ اسفندماه در تهران چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر آغاز شد. علاقه‌مندان به تصاحب کرسی شورای اسلامی شهر می‌توانند با مراجعه حضوری به ساختمان شماره ۲ فرمانداری واقع در مصلای بزرگ تهران برای ثبت‌نام اقدام کنند. سامانه انتخابات در سایت وزارت کشور نیز در دسترس کاربرانی است که قصد ثبت‌نام الکترونیکی دارند.

*فرهادی:  ثبت‌نام الکترونیکی انتخابات عاری از مشکل بوده است

گفتنی است، فرماندار تهران روز گذشته در بازدید از روند برگزاری ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر تهران از اجرای مطلوب ثبت‌نام الکترونیکی داوطلبان ابراز خرسندی کرد و گفت: تاکنون ثبت‌نام الکترونیکی انتخابات عاری از مشکل بوده است.

این در حالی است که روز گذشته در گزارش میدانی خبرنگار موج، برخی داوطلبان به دلیل بروز مشکلات در روند ثبت‌نام الکترونیکی ناچار شده بودند به صورت حضوری در ستاد انتخابات حاضر و اقدام به ثبت‌نام کنند.

*موسوی: ثبت‌نام نهایی ۵ هزار و ۶۷ داوطلب تا پایان روز سوم

سید اسماعیل موسوی  دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور ، روز گذشته گزارش تجمیعی ثبت‌نام انتخابات شورا‌ها از آغاز تا ساعت ۱۸ سومین روز از این دوره انتخابات اعلام کرد.

موسوی گفت: تا ساعت ۱۸ جمعه بیست و دوم اسفند ماه، ثبت نام ۵۰۶۷ نفر از داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر، نهایی شد.

دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: ۳۵ درصد افرادی که تا ساعت ۱۸ سومین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش‌های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه (۱۶ درصد) و رایانه شخصی (۱۹ درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.

وی ادامه داد: ۱۵ درصد داوطلبان تا پایان روز سوم ثبت نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام کردند.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: ۹۱ درصد ثبت نام کنندگان تا پایان روز سوم ثبت نام مرد و ۹ درصد زن هستند.

موسوی در پایان، امکان ثبت‌نام در تمام ساعات شبانه روز را از مزایای ثبت نام الکترونیک برشمرد و با یادآوری شیوع کرونا و اهمیت و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، از همه افرادی که تمایل دارند در انتخابات شورا‌های شهر ثبت نام کنند، دعوت کرد با استفاده از تلفن همراه هوشمند یا رایانه شخصی و با سهولت کامل؛ بدون هرگونه هزینه ثبت‌نام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها