موج
کدخبر : ۳۶۸۲۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368251

در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب شد:

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف کردند که درآمدهای حاصل از اخذ عوارض ارزش افزوده شهرستان های تهران به چه نحوی بین شهر تهران و نقاط روستایی و عشایری آن توزیع شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، نمایندگان در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ، با ردیف های بند (د) تبصره 6 این ماده واحده موافقت کردند.  

براساس ردیف1 این بند؛ متن زیر به جزء (1) بند (پ) ماده (32) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اضافه می‌شود:«شاخصهای مناطق و شهرستان‌های غیربرخوردار از اشتغال موضوع این جزء با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.»

در ردیف2 آمده است؛ مالیات و عوارض ارزش افزوده دریافتی از واحدهای تولیدی و پیمانکاران پروژه ای واقع در استان به حساب استان محل استقرار واحد تولیدی منظور می شود.

در جریان رسیدگی به این ردیف از تبصره 6، ابراهیم رضایی نماینده مردم شیراز پیشنهاد الحاقی داد که با 162 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع ازمجموع 234 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید که براساس آن متن زیر به ردیف 2 بند (د) تبصره 6 افزوده می شود:

- سازمان امور مالیاتی مکلف است پرونده های واحدهای تولیدی و خدماتی با شخصیت حقیقی یا حقوقی دارای یک محل فعالیت را که محل استقرار واحد تولیدی یا خدماتی آنها در استان محل استقرار دفتر مرکزی آنها نیست، به اداره کل امور مالیاتی استان محل استقرار واحد تولیدی و خدماتی ارسال کند.

همچنین بر اساس ردیف 3؛ عوارض ارزش افزوده موضوع جزء (1) بند (ب) ماده (6) قانون برنامه ششم توسعه در شهرستان‌های تهران و اسلامشهر به نسبت هشتاد و هشت ‌درصد (88%) در نقاط شهری تهران و شهر اسلامشهر و دوازده‌درصد (12%) در نقاط روستایی و عشایری آنها توزیع می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها