موج
کدخبر : ۳۶۰۶۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360696

خبرگزاری موج گزارش می دهد:

بیشترین سهم آلودگی هوای تهران سوخت فسیلی خودروها و نیروگاه های برق تهران است که در هردو رد پای اصلاح طلبان را میبینیم !

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، «کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت» این خبری است که با فرارسیدن هوای سرد بارها از رسانه ها به گوش می رسد؛ اما ما از آلودگی هوا رنج می بریم یا از آلودگی مغزهای اصلاح طلبان؟! مسئله این است!

درست است که آلودگی هوای تهران ریشه ای است ولی اصلاح طلبان نمی خواهند که این مشکل حل شود.

بیشترین سهم آلودگی هوای تهران سوخت فسیلی خودروها و نیروگاه های برق تهران است که در هردو رد پای اصلاح طلبان را میبینیم! جوابی که معصومه ابتکار به مخترع خودروهای الکتریکی داد این بود که خودرو شما آینده ای ندارد! و جمشید آرین ( مخترع خودروهای الکتریک) با ناراحتی خودرو را به دریاچه انداخت!

در قضیه نیروگاه هم قرار بود مازوت سوزی نیروگاه ها اتمی شوند که با برجام این آینده را از ایران گرفتند.

حالا در دوره اصلاح طلبان راهی به جز اینکه دعا کنیم باد بیاید نمانده!

* دولت هیچ تدبیری برای جلوگیری افزایش آلاینده ها در طول مدیریت نداشته است 

حجت الاسلام محمد تقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به معضل آلودگی هوا و بی تدبیری برخی مسئولان در این زمینه، اظهار داشت: دولت همانند بقیه امورات که به صورت اقتضایی عمل می کند در مورد آلودگی هوا نیز به صورت اقتضایی رفتار می کند.

وی ادامه داد: دولت هیچ برنامه و تدبیری برای جلوگیری از افزایش آلاینده ها در طول مدیریت نداشته است  لذا امروز به بن بست رسیده است و توان حل این مشکل را ندارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که دولت در قضیه بودجه راحت ترین راه یعنی اوراق قرضه را انتخاب  می کند و از این طریق می خواهد بودجه خودش را  تامین کند،  در مسائلی همچون کمبود گاز و سوخت راحت ترین راه یعنی استفاده از سوخت مازوت را انتخاب کرده است؛ لذا مجلس هیچ گاه زیر بار چنین موضوعی نخواهد رفت.

نقدعلی تصریح کرد: در مورد آلودگی هوا در شهر اصفهان هم یک وبیناری برگزار کردیم که اجماع نظر بر این بود که به هیچ وجه در نیروگاه های اصفهان از سوخت مازوت استفاده نکنند لذا هیاتی متشکل از نمایندگان و دادستان انتخاب کردیم که برای بازدید به شهر اصفهان اعزام شدند تا از عدم استفاده مازوت در نیروگاه های این شهر اطمینان حاصل شود.

نقدعلی با بیان اینکه روزگاری روحانی شعار هوای آبی، آسمان آبی، حق مردم است را می‌داد اما این وعده دولت هم محقق نشد و نفس کشیدن برای مردم هم سخت شده است، تصریح کرد: رییس جمهور به مردم وعده داده بود که حتی با برجام معضل آلودگی هوا هم رفع خواهد شد اما این وعده هم محقق نشد.

 وی ادامه داد: برخی منشا آلودگی هوا در دولت قبل را مشکل تولید بنزین در کشور می دانستند اما بعد از گذشت ۷ سال از روی کار آمدن دولت فعلی، بازهم شاهد عدم تولید بنزین استاندارد هستیم. 

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: از آقای روحانی می خواهیم که در این عمر باقی مانده از دولت برترین راه را برای حل مشکلات انتخاب کند و به جای تجویز استفاده از سوخت مازوت  راهی را انتخاب کند که موجب آلایندگی در شهرهای بزرگ نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها