موج
کدخبر : ۳۵۶۹۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356972

سرلشکر موسوی:

فرمانده کل ارتش گفت: اقدامات هوانیروز ارتش در نهضت قطعه سازی و خودکفایی، مطلوب است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش همزمان با سالروز شهادت شهید سرلشکر خلبان احمد کشوری و روز هوانیروز، با حضور سرزده در ستاد هوانیروز از بخش‌های مختلف این یگان بازدید کرد.

وی که بدون اطلاع قبلی و به صورت غیرمترقبه در جمع فرماندهان و کارکنان هوانیروز حضور یافت، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هوانیروز و تبریک روز هوانیروز، گفت: عملکرد شایسته هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۲ سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی، در مقاطع مختلف، از بدو پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و بحران‌های طبیعی و مردم یاری، قابل توجه و شایان تحسین بوده است.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اقدامات مطلوب هوانیروز ارتش در زمینه نهضت قطعه سازی، بهینه سازی و خودکفایی، افزود: تلاش این یگان عمده در راستای نگهداری، آماده به کاری و اجرای مأموریت‌های محوله در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی شبیه به معجزه بوده است.

سرلشکر موسوی خودکفایی هوانیروز در حوزه تربیت و آموزش خلبانان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: خوشبختانه هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران عملکرد بسیار مطلوبی در این حوزه چه در سال‌های دفاع مقدس و چه بعد از آن دوران داشته است و امروز هم شاهد به روز رسانی این آموزش‌ها در دانشکده تخصصی هوانیروز هستیم که مصداق آن در مأموریت‌های مختلف عملیاتی و غیرمترقبه به وضوح قابل درک است.

وی با اشاره به نقش هوانیروز در دوران دفاع مقدس و تأکید بر ضرورت انتقال رشادت‌ها و دلاورمردی‌های خلبانان این یگان به نسل جوان و آیندگان، افزود: لازم است خاطرات خلبانان غیور هوانیروز و رشادت‌ها، دلاورمردی‌ها و عملکرد شهدا، جانبازان، ایثارگران و پیشکسوتان این یگان به رشته تحریر درآید و تبدیل به کتاب و رمان شود تا جوانان و نسل‌های آینده در جریان عملکرد خلبانان شجاع هوانیروز ارتش قرار گیرند.

فرمانده کل ارتش ضمن دیدار چهره به چهره با تعدادی از فرماندهان و مسئولان هوانیروز، از موزه جنگ و جهاد خودکفایی این یگان هم بازدید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها