موج
کدخبر : ۳۵۲۲۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352216

سید حسن خمینی:

یادگار امام گفت: کسی توهین به پیامبر (ص) که توهین مستقیم به بیش از یک میلیارد نفر مسلمان است و باعث آزار آن‌ها می‌شود، را تحت عناوین زیبایی مثل «آزادی بیان» بپوشاند.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با هفتاد و سومین سالروز تأسیس سازمان جوانان هلال احمر، دبیرکل و معاونان جمعیت هلال احمر با حضور در حسینیه جماران ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در این مراسم طی سخنانی گفت: در ایام ولادت پیامبر (ص) هستیم؛ که یک اتفاق بسیار بزرگ در تاریخ جهان است. اما این روز‌ها بیش از هر زمان دیگری لازم است انسان نسبت به شخصیت بی نظیر پیامبر اسلام ابراز ارادت کند، جا دارد که خدمت آن بزرگوار عرض ادب و احترام کنیم و از آنچه که در دنیا نسبت به شخصیت پیامبر (ص) می‌گذرد، اعلام انزجار داشته باشیم.

یادگار امام یادآور شد: واقعیت این است که پیامبر (ص) در طول تاریخ کم مورد تهمت قرار نگرفتند و کم توهین نشدند. به بیان‌ها و زبان‌های مختلف هم در روزگار خودشان آزار و اذیت زیاد دیدند و هم بعد از او طبیعتا هرکس با اساس اسلام و تمدن اسلامی و نظام‌های دینی مشکل داشته، شخصیت پیامبر (ص) را مورد هجوم قرار داده است.

وی ادامه داد: این امر کم تر اتفاق افتاده که کسی توهین به پیامبر (ص) که توهین مستقیم به بیش از یک میلیارد نفر مسلمان است و باعث آزار آن‌ها می‌شود، را تحت عناوین زیبایی مثل «آزادی بیان» بپوشاند.

سیدحسن خمینی تاکید کرد: این ستیزه نهایتا به نفع آزادی بیان تمام نخواهد شد و نزاع دروغینی که بین آزادی بیان و حفظ حرمت پیامبر (ص) شکل داده اند، باعث لطمه دیدن عنوان آزادی بیان می‌شود و کسانی که پشت این توهین، نقابی به نام آزادی بیان را قرار داده اند، دانسته یا ندانسته به مفاهیم انسانی لطمه می‌زنند و الّا چه کسی است که به مقدسات و احساسات یک میلیارد انسان، بی توجهی کند و خودش را دارای کرامت انسانی جلوه گر کند؟!

وی افزود: بدتر از آن حمایت غلط گروهی است که ممکن است در ظاهر بگویند این حرف‌ها را قبول نداریم، ولی عملا از آن دفاع می‌کنند. این هم اشتباهی است که آتش خشم را فروزان‌تر و جهان را به جهالت نزدیک می‌کند.

یادگار امام اظهار کرد: اگر نتوانیم بر بیان صاف و پاک متکی باشیم، جهان آشفته تری را خواهیم داشت؛ لذا قبل از هرچیز لازم است نسبت به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام عرض ارادت کنیم و میلاد آن بزرگوار را به همه جامعه انسانی تبریک بگوییم و نسبت به شخصیت کم مثال و بی مانند پیامبر (ص) سر تعظیم فرود بیاوریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها