موج
کدخبر : ۳۴۷۵۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347556

موج گزارش می دهد:

آقای روحانی ایستادگی در جنگ اقتصادی روحیه می خواهد، انقلابی گری می خواهد، نه رییس جمهوری که در خانه بماند و به خاطر ترس از کرونا در جلسات شرکت نکند!

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سایه سنگین کرونا فقط مشکل اصلی این روزهای کشورمان نیست، این روزها برخی از مسئولان فکر می کنند مشکلات کشور با گفتار درمانی حل می شود. ویروس بی عملی و بد عملی و فساد خیلی شدید تر از ویروس کرونا در حال قربانی گرفتن از کشور و ملت ایران است.

در حالیکه کشور با مشکلات متعددی همچون تحریم ها، تورم، بیکاری و... دست و پنجه نرم می کند اینروزها این سوال که مشکلات فعلی فقط ناشی از تحریم هاست یا ناشی از بی تدبیری داخلی، در ذهن تمام مردم ایران پر رنگ تر از قبل شده است.

حافظه مردم ایران خوب به خاطر دارد که حسن روحانی مشکلات مردم حتی آب خوردن ملت را به برجام گره زده بود ولی حالا که برجام شکست خورده مردم را وسط این همه مشکلات اقتصادی تنها رها کرده است و طوری رفتار می کند که گویا توان انجام هیچ کاری را ندارد. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی، دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مردم از استان های مختلف در سخنان مهمی درباره اوضاع اقتصادی و معیشتی، فرمودند: «ریشه مشکلات اخیر مدیریتی است، نه تحریم.»

برخی از سخنان گاه و بی گاه آقای روحانی با خلط لایه لایه مباحث مختلف، منجر به آدرس غلط می‌شود و مردم را از آنچه موجود است و وجود دارد به یک امر غیرمرتبط، اما به ظاهر مرتبط ارجاع می‌دهد.

دیگر نمی توان انکار کرد که روحانی فقط می خواهد کشور را با حرف اداره کند چرا که او پس از بر هم خوردن برجام قدم از قدم برنداشته است. هنوز مردم فراموش نکرده اند که وی برای رای آوردن در انتخابات چه وعده های عجیب و غریبی می داد و رقبای خود را متهم می کرد که می خواهند میان پیاده رو ها دیوار بکشند! داستان بی‌نیازی مردم به یارانه و دلار پنج هزار تومانی و … بماند.

بخشی از سخنان بیش از ۳ هزار کلمه‌ای روحانی در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا به همین موضوع برمی‌گردد که با واکنش معنادار مردم مواجه شد. 

او در بخشی از این نشست گفت: «مردم اگر می‌خواهند برای کمبود و مشکلات در کشور لعن و نفرین کنند، آدرس این لعن و نفرین کاخ سفید در واشنگتن است و یک عده‌ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند.

آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران، واشنگتن دی.سی کاخ سفید است و آن‌هایی که در این ساختمان هستند و این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته اند و شما هر روز فشار و مشکلات را می‌بینید.» او همچنین در این سخنرانی گفت: «پس ما لعن، نفرین و کینه‌مان را به آدرس صحیح و درست بفرستیم، آن کسی که جنایتکار است، کاخ‌نشین کاخ سفید است. منشأ تمام مشکلات مردم از صهیونیسم، ارتجاع و از تندرو‌های آمریکاست. از این سه تاست و امروز فرماندهی این کار در آمریکاست که علیه مردم ایران جنایت می‌کند.»

البته شکی نیست که رژیم صهیونیستی و آمریکا با اعمال تحریم های یکجانبه علیه مردم و کشورمان لایق لعن و نفرین هستند اما در منظور گوینده این جمله که «آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران، واشنگتن دی.سی کاخ سفید است» باید شک کرد، چرا که واشنگتن دی.‌سی منشأ تمام فشار‌ها به مردم کشورمان نیست؛ نه اینکه این رژیم نخواهد منشأ همه مشکلات کشورمان باشد؛ می‌خواهد، اما اگر تدبیر باشد خیلی از این فشار‌ها هیچ می‌شود. 

گرانی پیاز ، هویج ، گوجه و مواد غذایی که تماما در داخل تولید می شود چه ربطی به تحریم دارد جناب آقای رییس جمهور؟ خودتحریمی چه معنایی دارد؟!

از بازار طلا خبر دارید؟ هر ساعت چند هزار تومانی به قیمت سکه افزوده می شود!

راستی می دانید که مسکن دار شدن برای مردمان مان دیگر به یک رویا تبدیل شده است؟

از وضع بورس که عسل آنرا برداشتید و بردید که دیگر نگویم!

اینکه رئیس دولت ۱۸ تیر ۹۹ در جلسه پاستور می گوید: «به عنوان رئیس‌جمهور اعتراف می‌کنم یک عقب ماندگی در دولت یازدهم در زمینه مسکن داشتیم، زیرا برخی طرح‌های مسکن متأسفانه اجرایی و عملیاتی نشد» و دیگر روز بگوید: «منشأ تمام مشکلات مردم از صهیونیسم، ارتجاع و از تندرو‌های آمریکا است» اگر آدرس غلط نیست پس چیست؟

اگر وزیر مدعی، اما نالایق پیشین مسکن در طول پنج سال صدارت پرحاشیه برای بازار مهم مسکن تدبیر اندیشیده بود امروز مردم چنین زیر فشار هزینه بلاوجه مسکن می‌ماندند؟ قطعا خیر.

مردم این روزها واقعا از حرف های بدون عمل کلافه شده اند. روزی تمام مشکلات رو به گردن آمریکا می اندازند،  روزی دیگر می گویند کم کاری فلان وزیر هم در گرانی مسکن تاثیر داشته است!

مردمی که ۴۰ سال پشت نظام و انقلاب ایستاده بودند حالا خسته تر از همیشه هستند.جناب آقای روحانی ایستادگی در جنگ اقتصادی روحیه می خواهد،انقلابی گری می خواهد، نه رییس جمهوری که در خانه بماند و به خاطر ترس از کرونا در جلسات شرکت نکند! مردم اینروزها برای در آوردن یک لقمه نان جان خود را به خطر می اندازند و با کرونا دست و پنچه نرم می کنند آن وقت شما هنوز وعده های توی خالی می دهید؟!

یادتان رفته است که این مردم همان هایی بودند که ۸ سال دفاع مقدس که این روزها چهلمین سالگرد آنرا گرامی داشته ایم،  با دست خالی مقابل عراق جنگیدند؟ حالا این انصاف است که شما روزی مشکلات رو گردن آمریکا بیندازید روزی دیگر آدرس دیگر بدهید؟

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    تنها کاری که از دست دولت تدبیر و امید بر میاید همین " گفتار درمانی" است.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها