برخی از نمایندگان مجلس بعد از اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم نظارت بر فضای مجازی به عنوان یک اولویت کاری این وزارت خانه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج،هادی قوامینماینده اسفراین بعد از گزارش وزیر ارتباطات در جلسه علنی امروز(یکشنبه) ضمن قدردانی از تحولات بزرگ در این وزارت خانه بر لزوم نگاه جدی مسئولان برای رفع مشکلات جدی در این حوزه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سرعت اینترنت به رغم اقدامات انجام شده بسیار پایین است به طوری که در بسیاری از موارد امکان استفاده از آن وجود ندارد و باید سرمایه‌گذاری بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی اجرای دولت الکترونیکی را یکی از اولویت های مهم دولت در طول پنج سال آینده دانست و گفت: با اجرای دولت الکترونیک تولید ملی افزایش پیدا می‌کند بلکه ۵۰ درصد درآمدها به همان استان اجرا کننده دولت الکترونیک بر می گردد.

نظر افضلینماینده نهبندان نیز با انتقاد از عدم آنتن دهی مناسب در برخی روستاها برای تماشای تلویزیون گفت: مردم در بسیاری از روستاهای حوزه انتخابیه بنده از تماشای تلویزیون محروم هستند به همین دلیل مجبور به دیدن شبکه های ماهواره ای می شوند و ماهواره ها نیز جمع آوری شده و امکان دیدن این شبکه ها نیز وجود ندارد.

وی گفت‌: از طرف دیگر آنتن دهی نامناسب تلفن همراه در بسیاری از روستاها باعثشده که در مواقع اضطراری مردم نتوانند از تلفن همراه استفاده کنند که لازم است به این موضوع رسیدگی شود.

محمد حسن نژادنماینده مرند و جلفا نیز در سخنانی با انتقاد از پایین بودن سرعت اینترنت حتی نسبت به افغانستان و عراق نیز گفت: در چنین شرایطی هزینه استفاده از اینترنت در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا بسیار بالا است که باید این موضوع پیگیری قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم ارائه برنامه‌های وزارت ارتباطات درباره انحصاری شدن واردات پهنای باند گفت: در حال حاضر آنتن دهی در مرزها باعثبروز اختلالاتی در شبکه های داخلی شده که باعثبدبینی مردم شده است.

وی هم‌چنین تاکید کرد: باید دولت تدابیری در مورد جلوگیری از برخی تخلفات در فضای مجازی به خصوص در مورد اخلاقی بیندیشد.

همایون هاشمینماینده شاهین دژ و تکاب نیز در سخنانی با تاکید بر لزوم داشتن نگاه فرهنگی در وزارت ارتباطات گفت: ‌ آسیب های ناشی از توسعه اینترنت و شبکه های مجازی ویران کننده است و باید این وزارت خانه در موضوع توسعه فرهنگی و اخلاقی نیز هزینه کند. برای رسیدن به این مهم لازم است وزیر ارتباطات معاون فرهنگی داشته باشد.

وی بر لزوم نظارت بر فضای مجازی به عنوان یک اولویت کاری وزارت ارتباطات تاکید کرد.