موج
کدخبر : ۳۴۲۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342312

وزیر دفاع پس از بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی بیان کرد چنانچه مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش بینی نماید قطعاً دست جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری های نوظهور و پاسخ به چنین تهدیداتی بازتر خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور مدیران عامل سازمان های تابعه وزارت دفاع در سازمان صنایع دفاع برگزار شد اظهار کرد: وزارت دفاع در تعامل و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توانسته است راهبردهای وزارت دفاع در راستای تقویت امنیت ملی و حفظ قدرت بازدارندگی  را به خوبی پیش ببرد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان ظرفیت ها و زیرساخت های موجود وزارت دفاع در تأمین نیازمندی های دفاعی کشور گفت: وزارت دفاع آماده است تا با هماهنگی مجلس شورای اسلامی از سرریز دانش دفاعی خود در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است به بخش اقتصادی و غیر نظامی کشور کمک کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه مجلس و به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسئول و سیاستگذار امنیت ملی است اضافه کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پشتوانه تأمین امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و حمایت های مجلس نقش مستقیمی در حفظ و ارتقای این اقتدار دارد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه به جهت وجود زیر ساخت های مختلف مشکلی در تولید تسلیحات راهبردی و محصول نداریم تصریح کرد: چنانچه مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش بینی نماید قطعاً دست جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری های نوظهور و متعاقبا مقابله و پاسخ به چنین تهدیداتی بازتر خواهد گذاشت.

سردار طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نیز هدف از این جلسه مشترک را آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان مجلس با آخرین دستاوردهای دفاعی در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی عنوان کرد و گفت: آخرین دستاوردها، اولویت ها، پیشرفت ها و همچنین آخرین نیازمندی های تقنینی و پشتیبانی هایی که مجلس می تواند برای ارتقای صنعت دفاعی و ان شاءالله نیل به سطوح بالاتری از قدرت بازدارندگی دست یابد مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وی از جمله موارد مهم مورد بحث در این نشست را  لزوم مشارکت وزارت دفاع و صنعت دفاعی با بخش خصوصی و شبکه های دانش بنیان برای کمک به اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در محصولات غیر نظامی و محصولاتی با کاربرد دفاعی و غیر دفاعی عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها