موج
کدخبر : ۳۴۱۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341475

لاجوردی طی تذکر شفاهی:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: پیش‌فروش نفت با هدف تأمین هزینه دولت انجام می‌شود ، آیا راهکار جبران کسری بودجه باید از طریق بدهکار کردن دولت آینده باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، زهره سادات لاجوری در  جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: هفته گذشته رئیس جمهور وعده گشایش اقتصادی مشروط بر موافقت رهبری داد در حالی که این طرح آینده فروشی تمام و کمال است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش‌فروش نفت با هدف تأمین هزینه دولت انجام می‌شود چرا که دولت در سال پایانی به سر برده و تسویه حساب آن به گردن دولت بعد می‌افتد، آیا راهکار جبران کسری بودجه باید از طریق بدهکار کردن دولت آینده باشد.

وی با بیان اینکه گشایش مد نظر دولت، گشایش برای ملت نیست، اضافه کرد: این طرح باید در چارچوب نظام و قوانین جمهوری اسلامی باشد، دولت باید این پیشنهاد را به صورت لایحه به مجلس ارائه کرده تا مسیر قانونی خود را طی کند.

لاجوردی ادامه داد: اتخاذ چنین تصمیم مهمی در شورای اقتصادی سران قوا بدون در نظر گرفتن رأی مجلس صحیح نیست چرا که با تشکیل مجلس یازدهم امکان قانون‌گذاری کارآمد پس از کارشناسی‌های دقیق مهیا است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: آقای قالیباف ریاست مجلس باید بر اساس بند 11 ماده 22 آیین‌نامه از اقتدار و شأن مجلس دفاع کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها