موج
کدخبر : ۳۳۶۵۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336564

آصفری در گفتگو با موج:

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت انتظار داریم هرچه سریعتر اطلاعات تفاهمنامه با چین را به مجلس ارائه دهد.

 محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به انعقاد تفاهمنامه 25 ساله ایران با چین، اظهار داشت: هیچ پیش نویسی از این تفاهمنامه برای مجلس ارسال نشده است.

وی ادامه داد: طبق اصل 77 قانون اساسی دولت موظف است تمام توافقات بین المللی را ابتدا به تصویب مجلس شورای اسلامی برساند.

 نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: یکسری صحبت ها در رابطه با واگذاری کیش انجام می شود اما نمی دانیم که چقدر صحت دارد چرا که هیچ گزارشی در اینباره از سوی وزارت خارجه به مجلس یازدهم ارائه نشده است.

آصفری تصریح کرد: اطلاعات نمایندگان درباره این تفاهمنامه 25 ساله صفر است لذا از دولت انتظار داریم هرچه سریعتر اطلاعات این تفاهمنامه را به مجلس ارائه دهد.

وی با بیان اینکه اگر در مذاکرات و دیدارهای وزارت خارجه پشت پرده‌ای وجود دارد مجلس باید در جریان آن قرار گیرد، اظهار کرد: اگر دولت نسبت به ارائه پیش نویس این قرارداد 25 ساله اقدام نکند قطعا مجلس از رییس جمهور سوال خواهد کرد.

به گزارش موج، روز گذشته محمد جواد ظریف با در صحن علنی مجلس خبر از انعقاد تفاهمنامه 25 ساله با چین داد که انتقادهای زیادی به همراه داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها