موج
کدخبر : ۳۳۵۱۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335147

آقاتهرانی در گفتگو با موج:

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: گاهی اوقات دیده ام که برای استیضاح رییس جمهور مباحثی میان نمایندگان مطرح می شود.

حجت الاسلام مجتبی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به مهمترین اولویت های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از جمله اولویت های ما در این کمیسیون حل مشکل ازدواج جوانان و همچنین مباحث مربوط به تقویت نهاد خانواده و رشد جمعیت است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم که برای بحث جمعیت باید کمیته ای در کمیسیون فرهنگی شکل گیرد که طرح جمعیت و تعالی خانواده را ظرف یک ماه به سرانجام برساند و به صحن مجلس ارایه کند.

*ضرورت ساماندهی فضای مجازی در کشور

وی همچنین با تاکید بر سر و سامان دادن به فضای مجازی بیان کرد: ما باید در بحث فضای مجازی قوی تر عمل کنیم و فضایی که متعلق به خودمان باشد را داشته باشیم تا جوانان و نوجوانان ما در معرض آسیب کمتری قرار گیرند.

*به دنبال تصویب قانونی برای ازدواج آسان در جامعه هستیم

حجت الاسلام آقاتهرانی تاکید کرد: در بحث ازدواج نیز باید در کمیسیون فرهنگی در دوره یازدهم قوانین و مقرراتی وضع شود که به سمت ازدواج آسان پیش برویم و اگر لازم باشد در این زمینه کمیته ای مشترک بین کمیسیون فرهنگی و سایر کمیسیون های تخصصی تشکیل شود تا راهکارها را در این زمینه بررسی و قانونی که بتواند بحث ازدواج آسان را در جامعه اجرایی کند را تصویب و به صحن ارایه دهد.

*  نبود پول و سفرهای خارجی در کمیسیون فرهنگی دلیل عمده عدم تکمیل ظرفیت آن است

وی با اشاره به چرایی عدم تکمیل ظرفیت کمیسیون فرهنگی، افزود: کمیسیون فرهنگی نتوانسته آنطور که شایسته است خود را نشان دهد شاید به دلیل کم بودن پول و سفرهای خارجی در این کمیسیون کمتر نماینده ای برای ورود به آن تلاش می کند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: متاسفانه کمیسیون فرهنگی شأن خود را پیدا نکرده لذا تمام تلاش خود را می کنیم تا افراد کار بلد و امین را وارد این کمیسیون کنیم.

*دولت روحانی پیر است

آقاتهرانی با اشاره به صحبت های سخنگوی دولت مبنی براینکه «اگر این دولت نبود وضع صد برابر بدتر می شد»، تصریح کرد:  وضع موجود چیزی جز سستی دولت را نشان نمی دهد. این دولت خیلی  پیر است و کاری انجام نمی دهد.

وی به افزایش قیمت بنزین توسط دولت اشاره کرد و گفت: در داستان بنزین شاهد اتفاقات مختلفی در کشور بودیم که همه آن تقصیر دولت و مسوولین است و در واقع ضعف مدیریت آنها را نشان داد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اگر دولت در ماجرای بنزین شش ماه زودتر با مردم مشورت می کرد خود مردم به افزایش قیمت رضایت می دادند. صدا وسیما تا یک ساعت قبل از گرانی ها اعلام می کرد که افزایش قیمتی در کار نیست!

وی خطاب به رییس جمهور تصریح کرد: آقای روحانی هشت سال ریاست کشور را برعهده داشتید اگر سالی 100 تومان به قیمت بنزین اضافه می کردید  شاهد بروز چنین اتفاقاتی در کشور نبودیم. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد استیضاح رییس جمهور ، گفت: برای استیضاح رییس جمهور کمی وقت تنگ است اما گاهی اوقات دیده ام که چنین مباحثی میان نمایندگان مطرح می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها