موج
کدخبر : ۳۳۳۰۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333078

سخنگوی هیات رئیسه مجلس امروز پس از پایان جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی به جزئیات این جلسه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیات رئیسه مجلس امروز پس از پایان جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی به جزئیات این جلسه پرداخت و گفت: جلسه امروز با حضور وزرای نفت، اطلاعات و معاونان او برگزار و اطلاعات مفید در آن مطرح شد.

وی با بیان اینکه وزیر نفت گزارشی در خصوص حوزه انرژی، نفت و گاز،  فرصت‌ها و تهدیدهای موجود ارائه داد، اظهار داشت: در این گزارش به آخرین وضعیت تولید داخل، صادرات نفت خام، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی و همچنین ذخایر داخل کشور اشاره شد که وضعیت مطلوبی حاکم است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: نمایندگان هم دیدگاه‌های خود را بیان و انتقادهایی پیرامون عملکرد وزارت نفت در رابطه با صادرات و تولید داخل، برخی از هزینه‌های این وزارت خانه و ساخت و سازهای آن در شهر تهران مطرح کردند.

فرهنگی با بیان اینکه مسائل امنیتی بیشتر از حوزه نفت زمان جلسه را به خود اختصاص داد، افزود: موضوعات متنوعی در این خصوص توسط وزیر اطلاعات مطرح شد، شرایط امنیت داخلی و تهدیدهای خارجی و نفوذ های داخلی تا جایی که فرصت اجازه داد مورد بحث قرار گرفت. همچنین چند نفر از معاونان وزیر اطلاعات نیز موضوعاتی همچون مسائل ضدجاسوسی و تهدیدات دیگر را توضیح دادند.

وی پاسخ به این سوال که گزارش وزرای دولت به مجلس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟  اظهار داشت: برای جلسه علنی فردا وزرای نیرو و راه و شهرسازی دعوت شدند و این وضعیت روند معمولی است که در ابتدای هر دوره اجرا می شود تا نمایندگان در جریان مسائل کشور قرار بگیرند و مسئولان اجرایی دیدگاه ها، مشکلات و مسائل را مطرح کنند و این روند تا زمانی که کمیسیون ها تشکیل شود و دستور جلسه مجلس بر اساس گزارش های کمیسیون ها شکل بگیرد ادامه دارد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس همچنین،  امروز را آخرین فرصت تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس یازدهم دانست و گفت:  ۴۸ ساعت آینده فرصتی است که در قانون برای اعتراض پیش بینی شده و بعد از آن هم در ابتدای هفته آینده انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون ها و سایر روند ها آغاز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها