موج
کدخبر : ۳۳۲۷۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332785

قاضی زاده هاشمی بیان کرد:

نایب رئیس مجلس گفت: معافیت های مالیاتی رشد داشته لذا باید این موضوع تعدیل شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به ارائه گزارش صورت گرفته از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: موضوع درآمدهای غیرنفتی و پایداری این مهم از جمله دغدغه های مجلس یازدهم است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از این رو با توجه به شرایط بین المللی و مشکلات داخلی امید است دولت برنامه مدونی برای تامین درآمدهای پایدار به قوه مقننه ارائه کند. البته برنامه مدونی که مبتنی بر آینده فروشی، استقراض و فروش گسترده دارایی ها نباشد و شفافیت در آن مشهود باشد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: همچنین عملکرد سازمان خصوصی سازی، آینده بازار بورس از دیگر دغدغه هایی بود که نمایندگان در مجلس یازدهم داشتند لذا وزیر مربوطه در این خصوص گزارشی را ارائه کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع نمایندگان نگران هستند به نام کسب درآمد برای بودجه شاهد فروش اموال و دارایی های دولت باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر دغدغه های نمایندگان در قوه مقننه، افزود: ساماندهی مالیات ها و معافیت های مالیاتی از دیگر موضوعات مهم محسوب می شود؛ معافیت های مالیاتی رشد داشته در حالی که با توجه به شرایط کنونی اقتصاد این موضوع باید تعدیل شود.

وی اظهار کرد: مجلس یازدهم به طور جدی تاکید بر شفافیت و مبارزه با فساد دارد از این رو باید شاهد شفافیت، عملکرد در حوزه گمرک، سازمان خصوصی سازی، بانک ها و دیگر مجموعه هایی باشیم که امکان بروز فساد در آن ها وجود دارد. بنابراین از مسئولان درخواست می شود برنامه مدونی برای شفاف سازی در این زمینه به قوه مقننه ارائه دهند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به مطالبه فعالان اقتصادی در شرایط رکودی، گفت: به نظر می رسد نیاز به در نظر گرفتن برخی مسائل مانند استمهال وام برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی وجود دارد تا این افراد بتوانند واحدهای تولیدی خود را سرپا نگه دارند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون بودجه سال جاری و اهمیت اجرای مفاد آن از سوی دولتمردان، تصریح کرد: در بخشی از بودجه مقرر شد 50 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد که این موضوع هنوز محقق نشده و در واقع به بهانه ای برای انجام ندادن وظیفه قانونی در خصوص بازنشستگان تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان نیروهای مسلح باید تکلیف موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان را مشخص و گزارش آن را به نمایندگان مردم در قوه مقننه ارائه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها