موج
کدخبر : ۳۲۸۰۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328046

در گفتگو با موج مطرح شد:

کارشناس مسائل غرب آسیا دلایل حضور ارتش ایالات متحده درخلیج فارس را تشریح کرد.

رضا کلهر کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس، تنگه هرمز و عمان، اظهار داشت: حضور آمریکا در منطقه برای آنان همواره با رسوایی همراه بوده است و اکنون نیز بیش از پیش حضور آنها هیچ توجیهی ندارد.

وی با بیان اینکه حضور آمریکا در خلیج فارس به منظور ایجاد رعب و وحشت در منطقه است، ادامه داد: آنچه که باعث ناامنی در منطقه خلیج فارس می‌شود در واقع حضور غیرقانونی و متجاوزانه آمریکایی‌ها است که از آن طرف دنیا در کنار مرزهای ایران حضور یافته‌اند و ادعاهای بی خودی دارند.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: ایالات متحده با حضور در خلیج فارس می خواهد با کنترل دریا به نفع هم پیمانان خود مثل عربستان و امارات و دیگر کشورهایی که آمریکا از آنها حفاظت می کنند، اقدام کند.

حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس جهت اطمینان بخشی به کشورهای تحت ائتلاف است

کلهر تصریح کرد: وزیر امور خارجه کشورمان هم در توئیت های خود بارها علت حضور ایالات متحده را جویا شده و تذکرهای لازم را داده است اما تاکنون مقامات آمریکایی هیچ  پاسخ قانع کننده ای ارائه نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

آمریکا اکنون مهمان ناخوانده در منطقه خلیج فارس است/ تسلط مجدد آمریکا بر ایران خیال خام است

نگرانِ ماجراجویی های آمریکا علیه ایران در خلیج فارس هستیم

آمریکایی ها حق ندارند موجب برانگیختن خشم دریانوردان ما در سواحل خلیج فارس‌ شوند

در دفاع از امنیت ملی و مرزهای آبی کاملاً مصمم هستیم/ هر اقدامی را با قدرت پاسخ می‌ دهیم

 

وی با بیان اینکه حضور ارتش ایالات متحده در خلیج فارس جهت اطمینان بخشی به کشورهای تحت ائتلاف خودش است، اظهارکرد: حضور آمریکا و متحدان آن در منطقه نه تنها  نامشروع بلکه مبدأ و منشاء شرارت و ناامنی در منطقه است لذا ایالات متحده باید از هر گونه ماجراجویی، اقدامات مغایر دریانوردی ایمن و بی ضرر و روایت‌های دروغین از رفتار‌های مخاطره آمیز خود، جداً خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها