موج
کدخبر : ۳۲۷۶۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327634

هانی زاده در گفتگو با موج:

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: کشورهای اروپایی به هیچ یک از توافقات خودشان عمل نکرده اند لذا نمی توان به آنها خوش بین بود.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  با اشاره به اظهارات هایکوماس وزیر امور خارجه آلمان مبنی بر انجام دومین تراکنش مالی در چارچوب اینستکس طی روزهای آینده، اظهار داشت: اظهارات ضد و نقیض مقامات اروپایی نشان داد که کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان بدون تکیه بر آمریکا و پیروی از سیاست های کاخ سفید نمی توانند تصمیم قاطعی اتخاذ کنند.

اروپا از ترس آمریکا با ایران همکاری نمی کند

وی ادامه داد: بعد از گذشت 4 سال از برجام کشورهای اروپایی همچنان مشی دوگانه ای را نسبت به ایران اعمال کرده و نتواسته اند به دور از فشارهای آمریکا تصمیماتی در خصوص همکاری با ایران اتخاذ کنند.

کارشناس مسائل سیاست خارجی افزود: اقدام ایران در خروج گام به گام از برجام و کاهش تعهدات برجامی نشان داد که کشورهای اروپایی به شدت از سیاست های ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی بیمناک شده اند و تلاش شان این است که ایران در برجام باقی بماند بدون اینکه امتیازی بدست آورد.

هانی زاده با بیان اینکه نمی توان به اظهارات هایکو ماس خوش بین بود،  گفت: تا زمانی که اقدام عملی از سوی کشورهای اروپایی برای همکاری با ایران بخصوص در حوزه تبادل مالی بین اروپا و ایران انجام نشود، نمی توان به اظهارات دوگانه مقامات اروپایی اعتماد کرد.

کارشناس مسائل سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون کشورهای اروپایی به هیچ یک از توافقات خودشان عمل نکرده اند لذا ایران هم ناچار است گام هایی را بردارد مگر اینکه کشورهای اروپایی ثابت کنند سیاستی مستقل از آمریکا اتخاذ خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها