موج
کدخبر : ۳۲۳۵۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323597

رئوفیان در گفتگو با موج:

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: رسانه های آمریکایی معترف به این جنایت بزرگ بشری ازسوی دولت ترامپ هستند و حتی سازمان دیده بان حقوق بشر، آمریکا را بدلیل اعمال تحریم دارو تروریسم اقتصادی می نامد.

ابوالقاسم رئوفیان  دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به ممانعت آمریکا از ارسال دارو به ایران برای بیماران کرونایی، اظهار داشت: تحریم ها ازسوی قدرت های زورگو علیه دیگر کشورها از روحیه استکباری، تمامیت خواهی وسلطه طلبی آنها با هدف وادار کردن  به اطاعت محض از سیاست های دیکته شده به آنها نشات می گیرد.

وی ادامه داد: اولین قطعنامه شورای امنیت علیه ایران در واکنش به دنبال کردن ملی شدن صنعت نفت در زمان نخست وزیری "محمدمصدق" صادر شد و دولت مصدق را ساقط کرد چون شاه مملکت، سرسپرده بریتانیا بود و مردم هم درصحنه نبودند.

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین افزود: آمریکا در واکنش به تسخیر لانه جاسوسی درخرداد 1359 ایران را در محاصره اقتصادی قرار داد و از آن تاریخ به بعد تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی با هدف وادار کردن ایران به تغییر رفتار استکبار ستیزانهاش در برابر آمریکا شکل گرفت و روز به روز هم به لحاظ نوع وحجم تحریم هاگسترش یافت.

رئوفیان تصریح کرد: 40سال است آمریکا ما را به انحاء مختلف تحریم کرده وبدلیل ارتباط وسیع سیاسی و تجاری با کشورهای اروپایی و غیر اروپایی آنها را با تهدید و تطمیع در اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه علیه ما همراه خودش کرده امابه هدفش که همان تغییر رفتار ملت در برابر خودش است نرسیده بلکه نتیجه عکس هم گرفته است.

فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: گرچه تحریم هاخسارت هایی درپی داشته و با تسخیر لانه جاسوسی آنهم در بستر جنگ تحمیلی یعنی درسخت ترین شرایط حاکم بر کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد ولی بامواضع شجاعانه، سیاست ها و رهنمودهای مدبرانه حضرت امام(ره)  وحضور مردم درصحنه نه تنها نتوانست سدی در برابر پیشرفت ها شود بلکه منشا پیدایش واختراعات جدید و ساخت تجهیزات مورد نیاز کشور در زمینه های مختلف هم گردید.

وی ادامه داد: اگر امروز بیش از 90 درصد داروهای مورد نیاز ما در داخل تولید می شود به این دلیل است که بعد از خارج شدن ترامپ از برجام، دارو در لیست تحریم ها قرار گرفت و در شرایطی که بیماران سرطانی، هموفیلی، تالاسمی و 7هزار دیابتی بشدت به دارو نیاز داشتند آمریکا در یک اقدام جنایتکارانه جنایت خود را علیه ملت ایران بویژه بیماران خاص نیازمند به دارو عملی کرد وحتی به کشورهای اروپایی و دستور منع ارسال دارو به ایران راصادر کرد که این یک جنایت جنگی آشکار است و علیرغم شعارهای بشردوستانه از عمق خصومت آمریکا به ملت ایران خبر می دهد.

رئوفیان تصریح کرد: امروز رسانه های آمریکایی معترف به این جنایت بزرگ بشری ازسوی دولت ترامپ هستند و حتی سازمان دیده بان حقوق بشر، آمریکا را  بدلیل اعمال تحریم دارو تروریسم اقتصادی می نامد.

وی با بیان اینکه مدیرکل سازمان جهانی بهداشت پیشنهاد ترامپ به ایران در کمک به مقابله با کرونا را رفتاری منافقانه و اهانت به شعور بشریت توصیف می کند، افزود: آمریکا درکمال بی اعتنایی به رای دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لغو تحریم های دارویی وغذایی علیه ایران برخلاف اصول اولیه بشر دوستانه همچنان به جنایت علیه امنیت وسلامت ملت ایران ادامه می دهد .

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین در پایان خاطرنشان کرد:  دیری نخواهد پایید که آمریکا  درمقابل تدابیر رهبری وایستادگی ومقاومت مردم ومسئولین وتلاش دانشمندان درساخت داروهای مورد نیاز و قطع وابستگی صددرصدی به دارو در این جنگ و نبرد یکجانبه خود به زانو در خواهد آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها