موج
کدخبر : ۳۱۹۶۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319680

ملکی در موافقت با کلیات بودجه ۹۹:

نماینده مشکین شهر در مجلس گفت: بودجه ۹۹ در شرایط اضطرار و بحرانی نوشته شده است وضعیت کشورمان از نظر اقتصادی و سیاسی خاص است همه شرایط را می‌دانیم که عادی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، ولی ملکی نماینده مشکین شهر در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۹ اظهار کرد: این بودجه در شرایط اضطرار و بحرانی نوشته شده است وضعیت کشورمان از نظر اقتصادی و سیاسی خاص است همه شرایط را می‌دانیم که عادی نیست.

او ادامه داد: اینکه مخالفان در صحبت‌ هایشان به برنامه ششم و پیش بینی رشد ۸ درصدی اشاره کردند در شرایطی است که وضعیت عادی باشد ما در شرایط بحران و اضطرار بودجه می‌نویسیم.

ملکی تصریح کرد: موضوع تورم در بودجه دیده شده است، وقتی محدودیت منابع داریم انتظار از این که همه چیز عادی باشد خوب نیست؛ برای جلوگیری از تورم تلاش شده از منابع بانک مرکزی استفاده نشود که این به ایجاد نشدن تورم کمک می‌کند. علی‌رغم تمامی محدودیت‌ها، در تبصره ۱۸ بودجه پیش بینی یک میلیون شغل شده یعنی جهت بودجه به سمت تولید و اشتغال است.

نماینده مشکین شهر گفت: منابع بودجه اجازه نمی‌ دهد که طرح‌های عمرانی را شروع کنیم قبول کنید که ما نمی‌توانیم نفت صادر کنیم و اگر هم امکان صادرات باشد نمی‌توان ارز وارد کشور کرد، این شامل فرآورده‌های پتروشیمی و فلزات گرانبها می‌شود که ما در نهایت از روش تهاتر استفاده می‌کنیم. همچنین در این بودجه برای انجام پروژه‌های ملی اختیار به استان‌ها داده شده و تاکید شده است که طرح‌های عمرانی و نیمه تمام مثل راه‌های مواصلاتی بزرگ و راه آهن‌ها به اتمام برسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادل تصریح کرد: در این بودجه حقوق حداقلی ۱.۵ میلیون تومان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است یعنی توجه به وضعیت معیشت مردم شده است باز هم تاکید می‌کنم اگر شرایط عادی بود خیلی کار‌های دیگر می‌شد که انجام شود، اما منابع درآمدی محدود است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها