موج
کدخبر : ۳۱۸۸۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318823

فلاح در گفتگو با موج مطرح کرد:

کارشناس مسائل بین الملل گفت: ترکیب مجلس آینده قطعا در ادامه سیاست فشار حداکثری آمریکا تاثیرگذار خواهد بود.

علی فلاحی کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در مورد اینکه آیا ترکیب مجلس آینده تاثیری بر روابط بین المللی ایران با سایر کشورها دارد یا نه، اظهار داشت: ترکیب مجلس آینده تاثیری بر روابط بین الملل ندارد چرا که براساس اصل 93 قانون اساسی مجلس بدون شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد و مجمع تشخیص مصلحت نظام  ناظر بر سیاسیت های کلی نظام است.

وی ادامه داد:  اما مجلس قوی به لحاظ سیاسی تاثیر گذار است چراکه وقتی نظام، راهبرد مقاومت را در برابر فشار حداکثری درپیش می گیرد اینکه چه علائم و نشانه هایی از داخل به بیرون صادر می شود در سیاست های طرف مقابل بسیار تاثیر تعیین کننده خواهد بود، لذا زمانی که شما راهبرد مقاومت دارید در واقع تمام اجزا و عناصر باید در خدمت این راهبرد باشند تا موثر واقع شود.

کارشناس مسائل بین الملل گفت: همراهی مجلس با سیاست و راهبرد مقاومت نظام قطعا در ادامه سیاست فشار حداکثری آمریکا تاثیر گذار خواهد بود و می تواند حتی این سیاست فشار حداکثری آمریکا را تقویت یا تضعیف کند.

فلاحی در پایان خاطرنشان کرد: از این جهت می تواند تقویت کند که این سیاست فشار نه تنها جواب نداده بلکه نتیجه عکس نیز دارد و یا نه در واقع ترغیب شان کند که فشار را افزایش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها