موج
کدخبر : ۳۱۶۷۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316785

واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در ارتباط با انتخابات، سیاست و موضع دولت روشن است؛ ما همواره به دنبال یک انتخابات با مشارکت حداکثری هستیم

به گزارش خبرگزاری موج، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر روزهای گذشته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران با بیان اینکه این سفر به درخواست خود ایشان صورت گرفت، گفت: با توجه به تصمیماتی که ما در خصوص برداشتن گام پنجم اتخاذ کردیم، اروپایی ها به هر دلیل علاقه مند بودند به این تصمیم عکس العملی نشان دهند که در مقابل این صحبت ها، مواضع جمهوری اسلامی مواضع بسیار محکم و قاطعی بود.

* مکانیزم ماشه عملیاتی نخواهد شد

او با بیان اینکه در مجموع مذاکرات بسیار خوبی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام گرفت،‌ افزود: اولا قبول کردند که اروپایی‌ها به تعهداتی که در برجام داشتند، با خروج آمریکا از برجام نتوانستند به آنها عمل کنند؛ دوم اینکه گفتند اروپا می‌خواهد روابط خوبی در همه ابعاد با ایران داشته باشد و نکته بعد اینکه اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد برجام بماند که معنای دیگر آن این است که مکانیزم ماشه عملیاتی نخواهد شد و به هر حال موضعی که در ابتدا گرفتند ممکن است برای افکار عمومی خودشان باشد.

واعظی در پاسخ به سوالی درباره امکان رفراندوم و همه‌پرسی که تاکنون بارها از سوی رئیس جمهور مطرح شده است، بیان کرد: رفراندوم یکی از بندها و اصول قانون اساسی است که مسیر خاص خود را دارد و باید اجماع خاصی برای آن وجود داشته باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: در ارتباط با انتخابات، سیاست و موضع دولت روشن است؛ ما همواره به دنبال یک انتخابات با مشارکت حداکثری هستیم و با توجه به نقش مهم انتخابات در شرایط فعلی اگر انتخاباتی با مشارکت حداکثری داشته باشیم قطعا بسیاری از توطئه های دشمنان را خنثی می‌کنیم.

* مشارکت حداکثری سیاست دولت در انتخابات است

او با بیان اینکه مشارکت حداکثری سیاست دولت در انتخابات است، گفت: از سویی این مشارکت زمانی به وجود می آید که انتخابات رقابتی باشد. وزیر کشور، رئیس جمهور و همه مسئولین به دنبال این هستند که در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور مردم قدرت انتخاب داشته باشند.

واعظی افزود: در وقت باقی مانده اگر شورای محترم نگهبان این شرایط را برای مردم به وجود بیاورد که در حوزه‌های انتخابیه، انتخابات رقابتی وجود داشته باشد، انشالله نتیجه بهتری خواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اطلاع سردار سلامی از اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی در همان دقایق اولیه، گفت: خودشان هم این را در مجلس گفتند، چیزی که می دانم این است ستاد کل با نیروهای سپاه و نیروهای دیگر همان زمان که مطلع شدند یک تیمی را تشکیل دادند که وظیفه اش تحقیق این موضوع بود و حق نداشتند اطلاعات را بیرون دهند به دولت هم نگفتند.

واعظی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد سهمیه ویژه بنزین نوروزی گفت: هنوز این موضوع در دولت مورد بررسی قرار نگرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها