موج
کدخبر : ۳۱۵۴۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315482

امیرعبداللهیان:

مدیرکل بین‌الملل مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، عدنان محمود سفیر جمهوری سوریه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن محکوم کردن ترور سردار سپهبد سلیمانی توسط دولت عصیان گر آمریکا تصریح کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی در کنار دولت و ملت سوریه در عرصه مبارزه با تروریسم کارنامه درخشانی را خلق کرد که به استقلال و رهایی سوریه از چنگال تروریسم انجامید.

وی از ابراز همدردی و پیام های تسلیت مقامات سوری و حضور انبوه مردم سوریه در گرامیداشت مقام سردار سلیمانی قدردانی کرد.

مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی بر استمرار حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند.

امیرعبداللهیان افزود: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیئت ها و تداوم گفت وگوها میان نمایندگان پارلمان دو کشور، استقبال می‌کند.

وی در پایان این دیدار گفت: امیدواریم بحران در «ادلب» که در نتیجه ی حضور تروریست‌ها در این منطقه ایجاد شده است به زودی حل و فصل شود و این استان به دامان مردم حاکمیت مرکزی سوریه بازگردد.

* ایران اثبات کرده که به خوبی تمام بحران ها را تبدیل به فرصت می کند

«عدنان محمود» نیز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی گفت: بی‌تردید نقش محور مقاومت در منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی کمرنگ نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده است که به خوبی تمام بحران ها را تبدیل به فرصت می کند.

وی با تحلیل از نقش مهم و سازنده مقام معظم رهبری و درایت ایشان و مسئولان ایرانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و در نهایت پیروز میادین سیاسی و بین‌المللی بوده است.

در این دیدار طرفین ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اهمیت همکاری‌های منطقه‌ای و پارلمانی تبادل نظر کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها