موج

مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان «وحید زمانی نیا» و «مصطفی محمد میرزایی» از ساعت ۹ صبح از مقابل ستاد فرماندهی سپاه سیدالشهدای استان تهران واقع در بلوار امام حسین(ع) شهرری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیکرهای پاک شهیدان مقاومت در اولین دقایق بامداد سه‌شنبه با حضور آحاد مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهداء، جمعی از مسئولان و تولیت آستان مطهر امام خمینی(ره)،  وارد حرم مطهر امام(ره) شدند.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان «وحید زمانی نیا» و «مصطفی محمد میرزایی» از ساعت ۹ صبح از مقابل ستاد فرماندهی سپاه سیدالشهدای استان تهران واقع در بلوار امام حسین(ع) شهرری آغاز  شده است  و پس از عبور از بلوار امام حسین(ع)، وارد حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) خواهد شد.

شهید وحید زمانی‌نیا ۲۷ ساله از محافظان حاج قاسم سلیمانی و اهل شهرری بود که همراه او روز ۱۳ دی ماه در عملیات تروریستی امریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

شهید مصطفی محمدمیرزایی ۳۸ ساله اهل شهرری نیز از نیروهای تحت امر حاج قاسم سلیمانی بود و صبح جمعه ۱۳دی ماه ۹۸ در یک عملیات به شهادت رسید.

پیکر مطهر این دو شهید پس از اقامه نماز و طواف گرد مضجع حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزادگان مدفون در این آستان در شبستان امام خمینی(ره) حرم  آرام خواهد گرفت.

مراسم تشییع پیکر شهید هادی طارمی دیگر محافظ سردار سلیمانی که همراه او در عملیات تروریستی امریکا در بغداد به شهادت رسید نیز به صورت جداگانه با حضور گسترده و حماسی مردم در زادگاه وی در محله شادآباد در جنوب غرب تهران آغاز شده است.

قرار است پیکر شهید طارمی در جوار برادر شهیدش – جواد طارمی- در قطعه ۱۵ گلزار شهدا در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شود.

زنان و مردان، پیر و جوان با حضور در این مراسم یاد و خاطره شهدا را گرامی داشته و بار دیگر با شهیدان راه اسلام و مکتب قرآن عهد و میثاقی دوباره بستند.

پیکر مطهر این شهیدان والامقام پس از طواف گرد مضجع حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزادگان مدفون ساعت ۱.۱۵ دقیقه ظهر در شبستان امام خمینی (ره) آرام گرفتند.

بر اساس این گزارش‌، بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها