موج

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورتیکه مجلس درباره نظارت بر اجرای برجام به نتایج مطلوبی نرسید این قوه می‌تواند خود هیات نظارتی مستقل برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل دهد.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفتگو با فاطمه باقری خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: هیات نظارت بر برجام باید گزارشی از روند اجرای برجام به مجلس تقدیم کند و هیات‌رئیسه باید تقاضای دریافت گزارش را به این هیات ارائه کند.

وی ادامه داد: نظارت مجلس بر اجرای برجام ضرورت است و اگر بر اثر نظارت مجلس بر اجرای برجام نتایج مطلوبی حاصل نشد، مجلس باید خواستار گزارشی درباره اجرای برجام از هیات نظارت بر برجام باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر مجلس درباره نظارت بر اجرای برجام به نتایج مطلوبی نرسید این قوه می‌تواند خود هیات نظارتی مستقل برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل دهد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در روز جمعه(۱۱ تیرماه) با بیان اینکه هیات نظارت بر برجام تشکیل شده است گفت: جلسات این هیات تشکیل می‌شود و هفته گذشته نیز جلسه‌ای توسط این هیات برگزار شد و تاکنون ۴ جلسه داشته‌‌ایم.

وی افزود: گشایش‌های و چالش‌های برجام و مسائل مربوطه پولی و بانکی و همچنین چالش‌هایی که ناشی از متن برجام و تفسیر غلط امریکا و به اصطلاح چالش‌های درون و برون برجامی موضوع جلسات این هیات است. شمخانی ادامه داد: بحث‌های دیگر درمورد برجام نیز در دستور کار جلسات آتی هیات نظارت بر برجام است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها