موج
کدخبر : ۳۰۹۴۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309458

جهانگیری:

معاون اول رییس جمهور گفت: در بخش نفت و گاز کارهای بزرگی انجام شده که فقط یک نمونه آن گازرسانی به روستاهاست که تعداد روستاهای گاز رسانی شده بیشتر از تمام روستاهای گازرسانی شده در سالهای پس از انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری موج،  اسحاق جهانگیری ، معاون اول رییس جمهور قبل از ظهر امروز (سه‌شنبه ۲۶ آذر) در مراسم نکوداشت و تجلیل از خدمات محمود حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش ظرفیت، بهره وری و تراز ارزآوری در زیرمجموعه های وزارت جهاد کشاورزی، گفت: با توجه به حساسیت های موجود در تامین امنیت غذایی کشور طرح های بزرگی در غرب کشور و استان هایی نظیر خوزستان و سیستان و بلوچستان به اجرا در آمد که نتیجه آن افزایش میزان تولید گندم بود که قطعا جزو افتخارات کشور است.

وی با بیان فعالیت‌های مدیریتی حجتی از ابتدای انقلاب تاکنون،‌ به سابقه آشنایی و همکاری خود با وزیر سابق جهاد کشاورزی در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: حجتی به عنوان یکی از مدیران پرورش یافته در انقلاب اسلامی مدیری توانا،‌ پاکدست و ارزشمند است و همه او را شخصی اخلاق مدار،‌ مردمی و مورد اعتماد می دانند که دل درگرو خدمت به کشور دارد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و نیروهای باسابقه انقلاب درباره شخصیت حجتی، تصریح کرد: کنار رفتن وی از مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی موجب تاسف و ضایعه بزرگی برای دولت بود و همه مقامات تراز اول کشور از اینکه در این مقطع کار به استعفا کشیده شد، متاسف شدند.

جهانگیری حضور بی سابقه مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی در مراسم تجلیل از خدمات حجتی را یادآور شد و گفت: آقای حجتی هیچگاه در دوره مسئولیتش خود را از روستاییان جدا نکرد و از ابتدای انقلاب با تشخیص درست مسایل برای آبادانی روستاها و رفع محرومیت، خدمت به این بخش از جامعه را که از همه امکانات زیرساختی و رفاهی محروم بودند در پیش گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتقادات ناروای برخی رسانه ها به مدیران کشور و برداشت نادرست از سخنان مسئولان،‌ گفت: برخی در صدد هستند به جامعه بقبولانند که مدیران کشور بی کفایت هستند در حالیکه در بخش نفت و گاز کارهای بزرگی انجام شده که فقط یک نمونه آن گازرسانی به روستاهاست که تعداد روستاهای گاز رسانی شده بیشتر از تمام روستاهای گازرسانی شده در سالهای پس از انقلاب است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در بخش آب بی سابقه ترین منابع به میزان هشت میلیارد دلار برای غرب کشور و تکمیل سدهای نیمه تمام و ایجاد شبکه آبیاری اختصاص یافت، ادامه داد: این دستاوردها در مقطعی بوده که میزان منابع مالی ورودی به سیستم همانند سالهای پیش از آن صد میلیارد دلار نبوده است و باید نسبت به مواضع کسانی که از واقعیت اقتصادی مطلع هستند تاسف خورد زیرا طوری سخن می گویند که گویی هیچ تفاوتی در شرایط اقتصادی کشور ایجاد نشده است.

جهانگیری افزود: بر اساس قانون 14 و نیم درصد از میزان فروش نفت به وزارت نفت برای تامین هزینه های مختلف این وزارتخانه در بخش های مختلف نظیر اکتشاف اختصاص می یابد اما باید این معادله را در نظر گرفت که تفاوت این رقم در درآمد یکصد میلیارد دلار و در درآمد چند ده میلیون دلار چقدر می شود،‌ آن وقت به قضاوت عملکرد یک دستگاه پرداخت.

وی در خاتمه با آرزوی صحت و سلامتی برای حجتی و خانواده وی،‌ ابزار امیدواری کرد؛‌ روش و منش او در خدمت هرچه بیشتر به مردم در همه نهادها تداوم یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها