موج

حجت الاسلام مروی:

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با محمود واعظی گفت: امیدواریم نظام اسلامی از این مرحله سخت ایجاد شده از سوی دشمنان با عنایت ائمه و رهنودهای مقام معظم رهبری و تلاش دولتمردان عبور کند.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمود واعظی ،  رئیس دفتر رئیس جمهور شب گذشته طی سخنانی در دیدار اعضای کارگروه ملی زیارت با حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی ، با اشاره به دستور رئیس جمهور برای برگزاری منظم جلسات کارگروه ملی زیارت ، گفت: با تصمیم اتخاذ شده در جلسه امروز این کارگروه سالانه 4 جلسه برگزار خواهد کرد.

واعظی با بیان اینکه تلاش اعضای کارگروه این است که با مصوبات قابل اجرا به حل مشکلات زائران کمک کرده و تسهیلات لازم برای اسکان و آرامش این عزیزان را فراهم کند، بر استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین جذب مشارکت بخش خصوصی در انجام این وظیفه مهم و دینی تاکید کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچین با اشاره به برقراری روابط خوب دولت با تولیت آستان قدس رضوی ابراز امیدواری کرد که این ارتباط موجب پیشرفت بهتر کارهای مربوط به زائران گردد.

تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار همکاری نزدیک با دولت و نهادهای دولتی در امور مربوط به آستان قدس رضوی را از توصیه های رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب تولیت آستان عنوان کرد و افزود: از رئیس جمهور و دولت محترم که برغم وجود مشکلات ناشی ازتحریم ها و فشار دشمنان همچنان از رسیدگی به امور مذهبی و دینی همچون زیارت و زائران غفلت نمی کند، سپاسگزاریم.

* امیدواریم  نظام اسلامی از این مرحله سخت عبور کند

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی افزود: امیدواریم  نظام اسلامی از این مرحله سخت ایجاد شده از سوی دشمنان با عنایت ائمه و رهنودهای مقام معظم رهبری و تلاش دولتمردان عبور کند.

تولیت آستان قدس رضوی توجه مردم به امور دینی و امر زیارت را از توفیقات الهی دانست و افزود: برغم مشکلات اقتصادی کشور،  زائران امام رضا (ع) و نذورات مردمی نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش داشته است .

حجت الاسلام مروی همچنین در این دیدار گزارشی از وضعیت امکانات و خدمات  آستان قدس رضوی ارائه کرد.

در این دیدار علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی به عنوان دبیر کارگروه ملی زیارت ، گزارشی از جلسات این کارگروه و مصوبات آن در جلسات برگزار شده  ارائه کرد.

 رئیس دفتر رئیس جمهور پس از دیدار با تولیت آستان قدس رضوی، حرم مطهر و نورانی حضرت ثامن الحجج ، امام  رضا (ع)  را زیارت کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها