موج

ممبینی در صحن مجلس:

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه عملیات نظارت بر بازار هم به طور جدی در حال پیگیری است، گفت: تغییر قیمت بنزین بالطبع روی قیمت سایر خدمات و کالاها تأثیر دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره موضوع کنترل قیمت‌ ها گفت: حدود ۴۰۰ اتاق اصناف در سطح کشور داریم و از آغاز طرح افزایش قیمت بنزین، نظارت‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و پیگیری مصوبات ستاد تنظیم بازار نیز در دستور کار ماست.

وی با بیان اینکه عملیات نظارت بر بازار هم به طور جدی در حال پیگیری است، گفت: تغییر قیمت بنزین بالطبع روی قیمت سایر خدمات و کالاها تأثیر دارد.

رئیس اتاق اصناف بیان کرد: از آنجایی که در حوزه خدمات، از حمل و نقل بسیار زیاد استفاده می‌شود، بیشترین نگرانی ما مربوط به سهمیه‌ های سوخت حمل و نقل است که امیدواریم مشکل آنان، حل و قیمت خدمات هم کنترل شود.

*مکانیزم قیمت‌ گذاری هر چه سریعتر انجام شود

ممبینی تأکید کرد: درخواست ما از وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که برای کنترل تورم، باید نرخ‌گذاری کالاها و خدمات در دستور کار قرار گیرد و انتظار ما این است که مکانیزم قیمت‌گذاری هر چه سریعتر انجام شود.

وی افزود: اتاق اصناف به صورت رسمی اعلام کرده در صورتی که سهمیه‌های سوخت تعیین شود، افزایش قیمت‌ها مبتنی بر مکانیزم قیمت‌گذاری رعایت می‌شود.

رئیس اتاق اصناف خاطرنشان کرد: حدود ۴۰۰ هزار راننده تاکسی‌های تلفنی در کشور داریم که تا امروز حتی یک لیتر سوخت هم برای آنان تأمین نشده و امیدواریم که وزیر نفت در تأمین سوخت آنان اهتمام لازم را داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها