موج

سردار علی فدوی:

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وظایف ذاتی این نیرو در کشور اظهار داشت: پاسداری به هیچ عنوانی بازنشستگی ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: لبنان، سوریه، عراق، یمن و فلسطین نمونه‌های خوبی هستند که اینک به شرایطی رسیده‌اند که به تنهایی و با تکیه بر توان مردم خود مقابل دشمنان قد علم کرده‌ و ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه در پی نهضتی که امام خمینی‌(ره) شروع کرد انقلاب اسلامی پیروز شد و حکومتی جهانی ایجاد کرد، اضافه کرد: امام راحل از ابتدای مبارزات خود امور و اساسی را که در قرآن بیان کرده را در نظام اسلامی برجسته کرده و سر لوحه امور قرار دادند.

سردار فدوی با بیان اینکه مبارزه با کفر در قرآن بارها مورد تاکید قرار گرفته و هر فر مسلمانی نمی‌تواند این بخش را نادیده بگیرد، افزود:‌ 15 سال نهضت و انقلاب را سرکوب کردند اما در سال 57 سرانجام به پیروزی رسید ولی از 24 بهمن 57 استکبار جهانی دشمنی اش را با انقلاب آغاز کرده و بیش از 40 سال اهداف شوم خود علیه نظام و مردم ایران را دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: دشمنان دیدند نمی‌توانند بر انقلاب ما غلبه کنند جنگ تحمیلی را آغاز کردند و در سال ۶۵ مطمئن شدند با صدام از پس این کار بر نمی آیند و خود باید وارد عمل شوند که در نتیجه آمریکایی‌ها مستقیم با ما وارد جنگ شدند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد:‌ سپاه در بخش‌های سخت، نرم، داخلی و خارجی وظایفی در دفاع از نظام و سرزمین ایران اسلامی بر عهده دارد اما رهبری هشت عرصه کاری را نیز برای سپاه تعیین کرده اند تا سپاه در این عرصه ها نیز حضور داشته و فعالیت کند که بخشی از این امور، محرومیت زدایی است.  

سردار فدوی گفت: شاید عرصه سخت اولویت اول سپاه در کشور باشد اما در استان‌ها همه این عرصه‌ها باید با قوت پیگیری شود تا یک فرمانده سپاه استان بتواند بگوید به تکالیف خود به دستور فرمانده کل قوا عمل کرده است.

وی وحدت کلمه را مورد تاکید امام راحل و رهبری دانست و نیاز به هم‌افزایی همه مسئولان را برای موفقیت در این عرصه ضروری و اینکه هر چه وحدت بیشتر باشد فرمانده سپاه می‌تواند موفق‌تر عمل کند و افزود: وحدت کلمه در استان کردستان بویژه میان اهل سنت و اهل تشیع تجلی بیشتری دارد.

سردار فدوی اظهار داشت:‌ اگر در هر موضوعی پای کار باشیم و به تکالیف خود عمل کنیم خداوند بهترین نتیجه را برای ما رقم می‌زند و آنجا که به تکالیف عمل کردیم غیر از سرافرازی نصیب ما نشده و اگر برای حل مشکلات اقتصادی پای کار نمیرفتیم ملت سرافرازی همچون ایران با مشکلات اقتصادی مواجه می‌شد.

وی با بیان اینکه گرفتاری ما و محدود کردن فروش نفت کشور پس از تحریم به این دلیل است که به توصیه‌ها برای عدم خام فروشی عمل کنیم،  یادآور شد: ایران اسلامی از بالاترین سرمایه انسانی کارآمد با بهره هوشی بالا بهره‌مند است و همین عامل مهمترین عنصر برای توسعه است.

جانشین فرمانده کل سپاه اذعان داشت: در کلیت نظام اسلامی در جاهایی که به تکالیف عمل کرده‌ایم، نتیجه‌ای جز سرافرازی پیدا نکرده‌ایم و امروز در خارج از مرزهای کشور هم ملتی که براساس و مبانی انقلاب اسلامی پای کار رفته‌ در برابر دشمنانشان پیروز شده‌اند.

وی افزود: در جنگ سوریه، لبنان، فلسطین و برخی کشورهای دیگر هرکجا براساس الگوی انقلاب اسلامی جلو رفته‌اند پیروز شده‌اند و دشمنانی مقابل کشورهایی که با الگوی انقلاب اسلامی ایستادگی کرده‌اند امروز در باتلاق خود گیر افتاده‌اند.

سردار فدوی اظهار کرد: ما که بالاترین سرمایه انسانی را در تمام عالم داریم همه کشورهای دنیا تصدیق می‌کنند که نیروی انسانی با بهره هوشی بالا از تمام دنیا بیشتر است.

در این آیین سردار سرتیپ دوم پاسدار سید صادق حسینی به عنوان فرمانده جدید سپاه بیت المقدس کردستان معرفی و از تلاش‌های سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی فرمانده پیشین سپاه بیت المقدس و فرمانده کنونی قرارگاه استانی شهید شهرامفر تقدیر شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید صادق حسینی پیش از این به مدت 10 سال فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام بود و بیش از یکسال نیز معاون اجرایی قرارگاه امام حسین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها