موج

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی درباره فساد در این وزارتخانه گفت: همه‌اش دروغ و کذب است.

به گزارش خبرگزاری موج،  رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران (چهارشنبه 23 آبان) در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص صحت برخی اسناد منتشر شده در فضای مجازی درباره فساد در این وزارتخانه گفت: همه‌اش دروغ و کذب است.

وی ادامه داد: هرکسی هر مدرکی در این خصوص دارد برای من ارسال کند؛ من بیشتر و تندتر از همه با این موضوع برخورد خواهم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره‌ی اعلام نظر وزارت اطلاعات در خصوص همکاری شرکت فیلیپ موریس با ایران اظهار کرد: نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت طی مراحل قانونی است؛ و زمانی همکاری با این شرکت را تایید نکرده بودند، ما هم اقدام نکردیم الان نیز اگر این همکاری را تایید کنند، اقدام لازم انجام خواهد شد و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. ما تابع قانون هستیم.

رحمانی در ادامه با بیان اینکه دغدغه جدی ما تامین منابع مالی واحدهای تولیدی است و دنبال شیوه‌های جدیدی غیر از منابع بانکی هستیم، تصریح کرد: بازار سرمایه را جدی گرفتیم و از اوراق هم استفاده کرده ایم. مردم فشارهای ناشی از افزایش قیمت ارز را در گرانی کالاها تحمل کرده‌اند و ما اکنون یک فرصت استثنایی داریم و باید افزایش قیمت ارز به نفع تولیدکننده وصادرکننده باشد و در واقع از اثرات مثبت افزایش نرخ ارز استفاده کرده و تولید و صادرات را افزایش دهیم. البته باید برای این هدف نقدینگی ایجاد شود که تا الان این کار انجام نشده است. ما پیگیر هستیم تا منابع مالی را تامین کنیم. از هر راه ممکن استفاده می کنیم.

وزیر صمت درباره همکاری های تجاری ایران با کشورهای همسایه گفت: همکاری‌ها وسرمایه‌گذارهای خوبی با کشورهای همسایه انجام شده است بخصوص که کشورهای همسایه و غیرهمسایه در بخش صنعت و معدن آماده سرمایه‌گذاری‌ هستند ولی به دلایل تحریم‌ها آنها مایل نیستند این اقدامات رسانه ای شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها