موج

ابتکار:

معاون رئیس جمهور گفت: تولیدات کشاورزی تأثیر روزافزونی در اقتصاد و امنیت غذایی کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور امروز در همایش ملی صندوق های خرد محلی گفت: دولت دوازدهم به بحث توسعه روستایی توجه ویژه ای داشته و دارد و نتیجه این توجه دولت در هم افزایی و هم پیمانی دستگاه های مختلف اجرایی مشهود است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به رفع تبعیض های جامعه علیه زنان توجه ویژه ای دارد، افزود: موضوع توجه به زنان و توجه به روستا با هم آمیخته شده و به همین سبب شاهد تحولات چشمگیری در این زمینه هستیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه فعالیت در روستا خانوادگی است و تولیدات کشاورزی تأثیر روزافزونی در اقتصاد و امنیت غذایی کشور دارد، تصریح کرد: سهم قابل توجهی از این کارها توسط زنان روستایی انجام می شود و به همین جهت یکی از جهت گیری های ما همکاری با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان استاندارد در راستای استاندارد سازی محصولات است که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

ابتکار خاطرنشان کرد: نقش زنان روستایی تنها همکاری در فعالیت های کشاورزی نیست بلکه زنان عامل اصلی تاب آوری در شرایط سخت هستند و به همین جهت در روستاها نقش آنها بیش از پیش محسوس است.

وی اضافه کرد: زنان عامل تغییر، بهبود و اصلاح شرایط هستند و سرمایه گذاری بر روی این قشر از جامعه بسیار مهم است.

ابتکار با اشاره به اینکه یکی از زمینه های فرهنگی و اقتصادی روستایی، صنایع دستی است، گفت: تنوع اقوام و فرهنگ و صنایع دستی فرصت خوبی را برای بوم گردی و گردشگری به وجود آورده و این فرصت مناسبی برای بازارهای تولیدات صنایع دستی روستائیان است.

معاون رئیس جمهوربا اشاره به شبکه سازی بازار محصولات کشاورزی گفت: شبکه سازی بازار از موضوعات مهم تفاهم نامه امروز وزارت جهاد و صندوق کارآفرینی امید در زمینه ایجاد هزار صندوق خرد روستایی و عشایری است تا بتوانیم استفاده صحیح از اینترنت و ترویج بازار اینترنتی را در روستاها داشته باشیم.

به گفته این مقام مسئول، بحث حفاظت از محیط زیست، تنوع زیستی و گیاهان دارویی با روستائیان و عشایر پیوند خورده و بنابراین توجه به ثروت های طبیعی روستاها باید در دستور کار قرار گیرد.

ابتکار با اشاره به اینکه توسعه صندوق های محلی یک ضرورت است، تصریح کرد: بنده از بیش از ۴۰ صندوق روستایی بازدید کردم. در حال حاضر بیش از سه هزار و ۲۰۰ صندوق داریم که با حمایت وزارت جهاد، توسعه یافته و بیش از ۱۳۰ هزار زن روستایی در این صندوق ها تحت حمایت قرار گرفتند و این رقم باید افزایش یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها