واکنش نماینده ادوار مجلس به جنایات ترکیه در شرق سوریه؛

نماینده ادوار مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حملات ناجوانمردانه ترکیه به شرق سوریه اظهار داشت: اما باید فریاد زد که ای مدعیان دروعین حقوق بشر اینک کجایید.

مرتضی زرین گل در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ضمن محکوم کردن جنایت ترکیه بر علیه مردمان شرق سوریه اظهار داشت: متاسفانه این روزها که رژیم دیکتاتور اردوغان با بی رحمی تمام و در یک جنگ کاملا نابرابر کوردهای شرق سوریه را مورد بی رحمانه ترین و وحشیانه ترین حملات زمینی و هوایی قرار داده است ؛ و هر چند تاریخ به زیبایی ثابت نموده که کوردها همواره در هر ستیزی  با افتخار جنگیده اند و با سربلندی نیز بیرون آمده اند؛ بیگمان با مرور تاریخ به این نکته خواهیم رسید که کوردها یکی  از بزرگترین قربانیان جنگ جهانی اول بوده اند اما هیچگاه در مقابل ظلم و تعدی سرخم نکرده اند .

نماینده ادوار مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مگر نه اینکه امروزه آن مردمان شجاع از  کوردهای  دلیر  مورد تهاجم وحشیانه و خارج از عرف انسانی رژیم فاشیست و ددمنش ترکیه قرار گرفته اند که در مبارزه با داعش ده ها هزار نفر قربانی را نثار نمودند و تاریخ گواه است که اگر جانفشانی و مقاومت  همین کوردهای شرق سوریه نبود ؛ بیگمان زخم بزرگ تازیانه های داعش هنوز هم بر بدن کشور ترکیه خودنمایی می کرد.

زرین گل با اشاره به رشادت های وصف ناپذیر سال 2014 شیرزنان و شیرمردان  شنگال و کوبانی در مقابله با داعش را گفت: کوردهایی که توانستند بزرگترین درس مقاومت و پایداری را در تاریخ جنگهای نابرابر به اثبات برسانند که متاسفانه همیشه یکی از بزرگترین  قربانیان بلامنازع قدرت نمایی زورگویان در طول تاریخ  بوده اند.

این نماینده ادوار مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروزه قلب هر انسان منصف و  آزاده ای برای رنج و درد کوردهای شرق سوریه می طپد که در معرض بزرگترین تهدید و  فاجعه انسانی توسط دیکتاتور اردوغان قرار گرفته اند و اما باید فریاد زد که  ای  مدعیان دروغین حقوق بشر اینک کجایید؟

وی خطاب به آنانی که دم از دفاع از حقوق انسانها می زنند گفت: چرا در مقابل این تعدی دیکتاتور اردوغان  به خواب خرگوشی فرو رفته اید؟و چرا در مقابل کشته شدن انسانهای بیگناه ، کودکان و زنان بیگناه  شرق سوریه  مهر سکوت برلب زده اید؟!

زرین گل اظهار داشت: همه نیک می دانیم کورد بودن به رنگ ، مذهب و جغرافیای انسانی نیست؛ امروزه از ایلام و کرمانشاه و کردستان گرفته  تا هه ولیر ،کوبانی و قامیشلو همگی قلبشان از  ظلم اردوغان فاشیست به  کوردهای سوریه به دردآمده است و یکصدا فریاد مظلومیت خواهی آنان را فریاد می زنند.

وی گفت: امیدوارم که تمامی مجامع بشریت و مدعیان حقوق انسانی برای یکبار هم که شده ؛صدای واحد همه انسانهای آزاده را بشنوند و برای این تراژدی سهمناک انسانی در مورد  انسانهای مظلوم شرق سوریه تدبیری بیاندیشند.

زرین گل همچنین خطاب به وزارت امورخارجه گفت: انتظار می رود که  دستگاه دیپلماسی کشورمان نیز با رایزنی و بهره گیری از  تمامی توان دیپلماتیک از بروز یک فاجعه بزرگ انسانی در شرق سوریه جلوگیری نماید.

نماینده ادوار مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: اینجانب بعنوان یک انسان آزاده ضمن محکومیت شدید عمل ددمنشانه دولت ترکیه در حق کوردهای مظلوم شرق سوریه؛ امیدوارم که مقاومت و پایمردی شیرزنان و شیرمردان فرات درسهای فراموش نشدنی به دولت فاشیست و کودک کش  ترکیه داده و همچنین مجامع بین المللی نیز واقع گرایانه به میدان دیپلماتیک سیاسی  بیایند و با محکومیت این حرکت هیتلرگونه اردوغان در نسل کشی کوردها از تکرار تراژدی بزرگ انسانیت در شرق سوریه جلوگیری نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  درود بر زرين گل كه هميشه دغدغه كردها رو داشتن ممنون از ايشان

 • پاسخ

  دست خوش حاجي

 • پاسخ

  باسلام
  ممنون از مهندس زرين گل ،بارها متن را خواندم بسيار زيبا بود درود بر زرين گل كه هميشه به فكر مردم مظلوم كرد هستند .

 • پاسخ

  خيلي ممنون جناب مهندس كه اينقدر پدرانه به فكر كردها هستيد اگر زحمتي نيست واسه رسمي كردن قراردادي هاي نفت كه كرد مي باشد اقدام فرماييد ممنون از شما

 • پاسخ

  با سلام حاجي جان لطفا واسه جلو گيري كردن از نيروهاي كرد در فاز ١٤ و ٢٢ اقدام نماييد دست بوس شما هستم

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها