موج
کدخبر : ۳۰۰۵۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-300518

اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت خبر داد؛

وزیر راه و شهرسازی گفت: 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تا پایان سال عملیاتی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص روند اجرایی طرح اقدام ملی مسکن گفت: طرح اقدام ملی در یک مسیر طبیعی و رو به رشد قرار دارد و در استان‌های مختلف در حال پیگیری است.

او افزود: مهم‌ترین گام در این طرح، نیازسنجی بود تا بر اساس میزان تقاضا و نیاز بتوانیم برنامه را برای هر شهری در قالب یک سامانه تعریف و تبیین کنیم که این مرحله را به خوبی پشت سر گذاشتیم و هم اکنون در مرحله تایید نهایی این طرح هستیم و برای بیش از ۱۸۰ هزار واحد، کار‌های اجرایی آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یعنی در مرحله آماه سازی زمینه‌ها و یا در مرحله احداث ساختمان قرار دارد از این رو با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شده و با رایزنی‌ها با دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلفی که می‌توانند به مدد این اقدام ملی بیایند ان‌شاالله تا پایان سال، هر ۴۰۰ هزار واحد را عملیاتی خواهیم کرد. با این تاکید که تا پایان سال ۱۳۹۹ این طرح‌ها به پایان برسند.

اسلامی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کمک به مستاجران اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در خصوص بحث مستاجران این است که مالکان مراعات مستاجران را بکنند و این رابطه به صورت متقابل باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اقدام مهمی که ما در این خصوص انجام داده‌ایم تخفیفات مالیاتی برای کسانی بود که مراعات مستاجران را می‌کنند، گفت: این طرح به دولت فرستاده و تصویب شده و برای اصلاح نهایی و تصویب به مجلس ارسال شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها