عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست توسعه ای منطقه 3 کشور با اشاره به سهم سود ما در تولید ناخالص ملی، از هدفگذاری اجرایی و تصویر افق های سرمایه گذاری گردشگری در منطقه 3 کشور سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی آقا محمدی،  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست توسعه ای منطقه 3 کشور با اشاره به هدفگذاری اجرایی و تصویر افق های سرمایه گذاری گردشگری در منطقه 3 کشور و مناطق 26 گانه چشم انداز آسیا، گفت: سهم صادرات وبازار ایران، کشورهای عراق ، سوره و لبنان تعریف شده که اکنون با حجم 20 میلیارد دلار صادرات فعالیت داریم که این رقم باید به دوبرابر برسد.

 

هدفگذاری اجرایی و تصویر افق های سرمایه گذاری گردشگری در منطقه 3 کشور

وی با بیان اینکه هدف ما رسیدن به اعداد و ارقام بزرگتری در سهم صادرات کشور به بازارهای هدف منطقه ای است، گفت: تمرکز جلسات توسعه منطقه ای بر روی صنعت گردشگری است و و در بخش گردشگری زیارتی با توجه به زوار اربعین که در مناطق غرب کشور تردد دارند، توجه به نحوه برخورد با آنان و همینکه در جایی مستقر شوند می تواند جلوه های ویژه ای از کارکردهای مثبت گردشگری را موجب شود.

وی با اشاره به هدفگذاری اجرایی و تصویر افق های سرمایه گذاری گردشگری در منطقه 3 کشور همچنین بر لزوم توجه به فاکتورهای رفاهی و مبله کردن جاده های مسیر غرب کشور، بیان داشت: ما باید در زمان پیاده روی اربعین مکان های مناسب برای سرمایه گذاری و احداث اماکن رفاهی را با زدن چادر و موکب هایی مشخص کنیم تا سرمایه گذاران با دیدن ظرفیت های موجود نسبت به سرمایه گذاری در این بخش ها اقدام کنند.

آقا محمدی بر هدفگذاری اجرایی و نمایاندن افق های سرمایه گذاری در بخش گردشگری تاکید کرد و گفت: باید با اختصاص تابلو ها و بیلبوردهای تبلیغاتی در مسیر کربلا به هر یک از استان های منطقه ، فرصت تبلیغ و معرفی جاذبه های توریستی به آنها داده شود.

وی دانشگاه های منسجم را به عنوان دیگر زمینه های توسعه منطقه ای غرب کشور معرفی کرد و گفت: در هر استان باید با معرفی دانشگاه های برتر و اساتید مطرح و برگزیده و تقدیر از آنان ، قطب ها و برندهای علمی ایجاد کرد و نیاز های اقتصادی منطقه را با کمک نخبه ها و دانشجویان دکتری و حتی سربازان باسواد به زبان دانشگاهی ترجمه و نیاز سنجی کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به هدفگذاری اجرایی و تصویر افق های سرمایه گذاری گردشگری در منطقه 3 کشور، گفت: پایلوت محورهای توسعه بخش  به استان همدان، کشاورزی به استان لرستان ، توسعه در بخش نفت و گاز و پتروشیمی به استان ایلام و توسعه بخش صنعت به استان کرمانشاه محول شده است.