سفیر ایران در کویت:

سفیر ایران در کویت گفت: ایران بر این باور است که کشورهای حاشیه خلیج فارس بدون دخالت های خارجی می توانند امنیت این منطقه حساس را حفظ کنند و منطقه نیازی به حضور نیروهای بیگانه ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد ایرانی سفیر ایران در کویت در گفتگو با روزنامه الجریده گفت: ایران بر این باور است که کشورهای حاشیه خلیج فارس بدون دخالت های خارجی می توانند امنیت این منطقه حساس را حفظ کنند و منطقه نیازی به حضور نیروهای بیگانه ندارد.

وی با اشاره به مطرح شدن پیشنهاد امضای معاهده عدم تعرض به همسایگان از سوی محمد جواد ظریف و همچنین پیشنهاد تقویت گفت‌وگوهای منطقه‌ای گفت: این اولین بار نیست که جمهوری اسلامی ایران خواهان همکاری و هم‌پیمان شدن با کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌شود.

سفیر کشورمان گفت که سیاست‌های اصولی ایران بر اساس ایجاد ارتباط سازنده با همسایگان است و این سیاست بر حسن همجواری، تقویت اعتماد و همچنین تقویت نقاط مشترک متمرکز است.

 محمد ایرانی با اشاره به اینکه برخی ابرقدرت‌ها به حریم ما تجاوز می‌کنند و قبل از هر چیزی به منافع خود فکر می‌کنند و همچنین به دنبال ایجاد تفرقه میان کشورهای همسایه و مسلمان هستند، افزود: بازی خطرناکی که مقامات آمریکایی و خصوصا دونالد ترامپ در پیش گرفته است در همین راستا است. آنها می‌گویند که برای تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز ائتلاف ایجاد می کنند اما هدف اصلی آنها ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه است به خصوص اگر اسرائیل به این ائتلاف بپیوندد.

وی در پایان گفت که کشورهای همسایه خطر حضور اسرائیل در منطقه و نقش آن در ایجاد تنش را به خوبی درک می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها