معاون اول رئیس جمهور گفت: بخش اصلی تولیدات روستایی تامین غذایی کشور است که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اهمیت غذایی کشور جزو مهمترین سیاستهای در برنامه های دولت بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر درباره اینکه توانمند سازی عشایر و روستائیان چقدر می‌تواند به تولید ناخالص ملی کمک کند، گفت: روستا‌ها در واقع کانون اصلی تولید کشور هستند خصوصاً در زمینه مواد غذایی که جزو مهمترین نیازهای هر کشوری است.

وی ادامه داد: بخش اصلی تولیدات روستایی تامین غذایی کشور است که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اهمیت غذایی کشور جزو مهمترین سیاستهای در برنامه های دولت بوده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: مهم این است که ما اقداماتی انجام دهیم تا روستاییان در روستا بماند و به حاشیه شهرها نیایند و به تولید بپردازند و از لحاظ اقتصادی امکان زندگی داشته باشند و مسائل رفاهی آنها را در روستا تامین کنیم.

جهانگیری تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات وسیعی انجام گرفته است، کار و کسب  روستاییان رونق خوبی پیدا کرده و فکر می‌کنم همین نمایشگاه یک نمونه از رونق فعالیت در روستاها و مناطق عشایری است باید به این بیشتر بپردازیم اگر به دنبال تاب آوری مسائل کشور هستیم حتماً یکی از کانون‌های اصلی تاب آوری اقتصادی کشور روستاها و مناطق عشایری است.