وزیر امور خارجه ایران گفت: اگر درباره تهدید‌های این منطقه صحبت می‌کنیم، این تهدید‌ها از سوی آمریکا و متحدانش می‌آید که در حال سرازیر کردن سلاح به منطقه هستند و آن را به انبار باروتی آماده اشتعال تبدیل کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در گفتگو با شبکه الجزیره در خصوص هزینه های گزاف کشورهای آمریکا و عربی برای تسلیحات نظامی اظهار کرد: آمریکا تنها در سال گذشته ۵۰ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشور‌های منطقه فروخته است.

این دیپلمات کشورمان گفت: برخی کشور‌های منطقه با کمتر از یک سوم جمعیت ایران ۸۷ میلیارد دلار برای خرید تسلیحات نظامی هزینه کرده اند. اجازه بدهید یک مقایسه انجام دهیم، ایران در سال گذشته با یک میلیون نیروی نظامی ۱۶ میلیارد دلار برای کل هزینه ها‌ی نظامی خود هزینه کرده است. امارت متحده عربی با یک میلیون جمعیت ۲۲ میلیارد هزینه کرده است. عربستان سعودی ۸۷ میلیارد دلار دریک سال هزینه تجهیزات نظامی کرده است. اگر درباره تهدید‌های این منطقه صحبت می‌کنیم، این تهدید‌ها از سوی آمریکا و متحدانش می‌آید که در حال سرازیر کردن سلاح به منطقه هستند.و آن را به انبار باروتی آماده اشتعال تبدیل کرده اند.