سخنگوی وزارت کشور گفت: تمام مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس تا این لحظه فراهم شده است و هیچ دغدغه ای برای برگزاری انتخابات باشکوه نداریم.

سید سلمان سامانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: در اواخر سال جاری شاهد برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین میان دوره مجلس خبرگان رهبری در کشور هستیم و وزارت کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات، تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد مهم در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: خوشبختانه رایزنی  و هماهنگی خوبی با شورای نگهبان داریم و تلاش ما این است که انتخابات مجلس، قانونی، مشارکتی و با حضور حداکثری مردم در نقاط کشور برگزار شود.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: برای تحقق این مهم تمام امکانات و ظرفیت های وزارت کشور بسیج شده و از هیچ تلاشی برای صیانت از آرای مردم خودداری نخواهیم کرد.

سامانی گفت: اولویت نخست وزارت کشور در انتخابات مانند ادوار گذشته، حفظ بی طرفی و صیانت از آرای مردم است. رهبری معظم انقلاب اسلامی آرای مردم را حق الناس می دانند و همه ما شرعا و قانون موظف هستیم که از آرای مردم حفاظت کنیم.

وی بیان داشت: در این راستا هماهنگی لازم با نهادهای مرتبط از جمله هیات نظارت بر انتخابات در دستور کار قرار دارد و خوشبختانه هیچ مشکل و دغدغه ای در این حوزه نداریم.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: با تلاش های صورت گرفته هیچ دغدغه ای برای تامین امنیت انتخابات نداریم و بر اساس تحلیل های صورت گرفته، به طور قطع میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات نیز مثال زدنی خواهد بود.

سامانی در پایان متذکر شد: رسانه ها باید با انتشار اخبار و گزارش های مفید، ضمن اینکه مردم را نسبت به اهمیت انتخابات آگاه تر می سازند، روحیه نشاط و شادابی را در جامعه ترویج کنند.