موج

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به موج؛

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: در این حزب افراد دو تابعیتی نداریم، به جای آن شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده ایم.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری موج، نشست خبری اسدالله بادامچیان به مناسبت روز خبرنگار امروز برگزار شد.

در بخشی از این نشست، خبرنگار موج از دبیر کل حزب موتلفه اسلامی درباره انتشار لیست دو تابعیتی ها و همچنین درخواست معاون حقوقی قوه قضاییه از مجلس برای تدوین و تصویب قانونی با هدف منع تحصیل فرزندان مسوولان در خارج کشور سوال کرد.

بادامپیان در پاسخ گفت: در بحث دو تابعیتی ها باید دو موضوع را از هم تفکیک کرد. نخست این است که داشتن تابعیت مضاعف ممکن است تضادی با منافع کشور نداشته باشد. در این زمینه اشکال و منعی نیست. حتی در برخی از موارد برای کشور مفید نیز بوده است.

وی اظهار داشت: به عنوان نمونه یک نفر می خواهد در خارج از کشور کار فرهنگی انجام دهد و نیاز به اخذ تابعیت آن کشور داشته است. در این زمینه ها منعی نباید وجود داشته باشد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: اما بخش دوم مربوط به دو تابعیتی هایی است که حضور و عملکردشان برای کشور مضر است. در این زمینه نیز باید قانون صریح و شفاف داشته باشیم. نهادهای قانون گذار نیز در زمان تدوین و تصویب قوانین مربوطه باید به حقوق افراد توجه کرده و مانع آزادی های فردی افراد نشوند. از سوی دیگر قانون باید به نحوی تدوین و تصویب شود که مانع سوء استفاده های بعدی شود.

بادامچیان افزود: در مورد تحصیل فرزندان مسوولان در خارج کشور نیز همین موضوع صادق است. ممکن است فردی بخواهد تحصیلات عالیه انجام داده و مجبور باشد که به خارج از کشور سفر کند. پس از مدتی نیز به ایران بازگشته و به کشورش خدمت می کند. اصل این موضوع منعی ندارد. به همین دلیل نیز دولت ها ارز دانشجویی اختصاص می دهند.

وی بیان داشت: از سوی دیگر ممکن است یک مسوول آنقدر غیرت ایرانی نداشته که فرزند و همسرش را به خارج می فرستد. این فرد را نباید در مسوولیت قرار داد. او را باید از کار برکنار کرد. یا اینکه یک مسوولی می گوید آنقدر پول دارم که خرج تحصیل فرزندانم را در آمریکا و کانادا می دهم، این مسوول باید پاسخگو باشد که این پول را از کجا آورده است.

دبیر کل حزب موتلفه در پاسخ به پرسش مجدد خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا در حزب موتلفه افراد دو تابعیتی حضور دارند؟ گفت: ما در راه انقلاب شهید زیاد دادیم، اما دو تابعیتی نداریم. فرزندان همه ما هم در ایران تحصیل کرده یا مشغول به تحصیل هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها