سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: دشمن باید بداند ملت ایران دیگر دچار غافلگیری مجدد مانند جنگ تحمیلی نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار رمضان شریف سخنگو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش تجلیل از خبرنگاران استان خراسان جنوبی، گفت: هر رسانه‌ای صاحبی دارد که در راستای اهدافش خبر تولید می‌کند و امروز باید سواد رسانه‌ ای را در جامعه بالا ببریم.

سخنگوی سپاه تصریح کرد: متاسفانه امروز در داخل کشور در مواجهه با رسانه‌ها با چند مشکل اساسی مواجه هستیم و مشکل اولیه این است که مفهوم اولیه رسانه‌ ها را به رسمیت نشناخته‌ایم.

سردار شریف با بیان اینکه امروز با رسانه‌ها عملیات انجام می‌شود، تصریح کرد: در دنیا سواد رسانه قبل از سواد کلاسیک مطرح شده است.

وی ادامه داد: در دنیای امروز انسان باسواد، فردی است که بتواند روابط عاطفی با خانواده خود و محیط اطرافش برقرار کند، سواد مالی، سواد رسانه‌ای و در نهایت سواد کلاسیک داشته باشد.

*رسانه‌های دشمن سعی می‌کنند شرایط فعلی را بحرانی اعلام کنند

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه رسانه‌ها قادر هستند دارایی‌های ارزشمند یک ملت را بی نهایت ضعیف و نداشته‌های خود را فوق العاده قدرتمند جلوه دهند، اظهار کرد: رسانه‌های دشمن همواره قدرت ایران را نادیده گرفته و سعی کرده‌اند شرایط فعلی را بحرانی اعلام کنند.

سردار شریف با اشاره به اینکه دشمن باید بداند ملت ایران دیگر دچار غافلگیری مجدد مانند جنگ تحمیلی نخواهد شد، افزود: داشته اصلی خود را معنویت و مردم داری می‌دانیم.

وی گفت: اولین وظیفه خبرنگاران این است که از تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی به خوبی آگاه شده و آن را برای مردم تبیین کنند .

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه تصریح کرد: با توجه به اینکه حدود چهل تا پنجاه میلیون نفر از جمعیت کشور، دستاوردهای امام خمینی(ره) را ندیده‌اند، ترامپ فکر می‌کند می‌تواند از انقطاع نسلی ملت ایران بهره رسانه‌ای ببرد .

سردار شریف ادامه داد: منبع تولید پیام خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران منبع قدرتمندی است و اگر می‌خواهیم دشمن دست از تحریم بردارد، باید داشته‌های خود را به رخ آنان بکشیم.

وی یادآور شد: اجازه نخواهیم داد تدبیر مقام معظم رهبری بر زمین بماند و سپاه پاسداران نیز از بدو تاسیس به دنبال این بوده که سخنان مقام معظم رهبری عملی شود.