نماینده تهران در مجلس با اشاره به طرح حیات شبانه در تهران که با مخالفت پلیس همراه شد، گفت: چه اشکالی دارد حیات شبانه در کشور رایج شود؟

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا بادامچی نماینده تهران در مجلس در توییتی نوشت: بیرون آمدن مردم از منزل، نشاط بیشتری در پی دارد. چه اشکالی دارد طرح حیات شبانه جایگزین شلوغی و گرمای روز شود؟ برخی افراد که در طی روز فرصت کمی دارند، شب‌ها راحت‌تر می‌توانند از فرصت خود برای گردش و خرید استفاده کنند.

وی افزود: طرح حیات شبانه می‌تواند به  اشتغال‌زایی کمک شایانی کرده و بخشی از بیکاری را جبران کند. بسیاری از افراد می‌توانند در طی روز، غذا و... تولید کرده و شب تولیدات خود را عرضه کنندپ. مردم می توانند بخشی از وقت استراحت را به تعامل و خرید و فروش بگذرانند، یا گردش و گفتگو کنند.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: مسئولان فرهنگی باید بیشتر درباره ارزش و اهمیت طرح حیات شبانه با پلیس و مقامات قضایی حرف بزنند و جایگاه این امر را بازتر کنند و اطمینان دهند که مسائل امنیتی نمی‌تواند این مسئله را تحت ‌الشعاع قرار دهد. البته حتما باید از بعد و نگرش فرهنگی به این قضیه نگاه کرد و جامعه را به عنوان یک خانواده بزرگ‌تر بدانیم.