سخنگوی دولت گفت: از شوک او‌لیه تحریم عبور کردیم و شرایط خوبی را می‌بینم و تورم ماهیانه به رقم خوبی رسیده است، آرامش نسبی در بازار حاکم شده و تورم شیب کاهنده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: برای ذینفعان بهزیستی امسال از ۱۰۰۰ به ۲۷۰۰ میلیارد تومان برای مددجویان افزایش بودجه داشتیم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: امروز در جلسه دولت، آئین‌ نامه اجرایی استانداردهای کالا و تجهیرات پزشکی با هدف ارتقای سلامت و بهداشت عمومی تصویب شد.

ربیعی افزود: خوشبختانه بخشی از تولیدات داخلی ما به بازار‌های جهانی ورود پیدا کردند؛ این آیین نامه کمک می‌کند که ما در کالا و تجهیزات پزشکی عدول نداشته باشیم و با کیفیت بیشتری بتوانیم کالا‌ها را ارائه کنیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: امروز در جلسه هیئت دولت، لایحه درباره نحوه فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه و موسسات اعتباری اصلاح شد؛ به این دلیل که این موسسات مسیر‌هایی را پیش می‌گرفتند که عدم تعادل‌های اقتصادی را به دنبال داشت.

وی بیان کرد: طبق مصوبه امروز هیئت دولت، مقرر شد برای تقویت نقش نظارت بانک مرکزی بر موسسات اعتباری و صندوق‌های قرض الحسنه لایحه در این خصوص به مجلس ارائه شود.

ربیعی تأکید کرد: تقسیمات استانی در استان‌های خوزستان، فارس، اردبیل و همدان در دولت در دستور کار قرار گرفته و در برخی استان‌ها تاکنون ارتقا‌هایی داشتیم.

برای رونق شهرک‌های صنعتی برنامه داریم

وی با بیان اینکه برای رونق شهرک‌های صنعتی برنامه داریم، گفت: در لایحه اصلاح و دائمی‌شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده سهمی را برای شهرک‌های صنعتی پیش‌بینی کردیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه را در دستور کار داریم، تصریح کرد: یکی از سامانه‌های مهم در دادن اطلاعات برطرف شد و من فکر می‌کنم که کل سیستم مالیالتی ما یکپارچه خواهد شد.

ربیعی افزود: تجارب شخصی من در زمینه برنامه‌ریزی برای مبارزه با فساد، اصلاح زیر ساخت‌ها است. این مسئله، مشکل ۶۰ - ۷۰ ماست، که دولت‌های مختلف نتوانستند این مسائل را سامان دهند.

از شوک او‌لیه تحریم عبور کردیم

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره نگرانی‌هایی که ممکن است در شرایط تحریم بابک زنجانی‌ های دیگری به‌وجود آید، گفت: من هم با شما هم‌عقیده هستم و معتقدم تحریم‌ها شرایط بدی را به‌وجود آورده است، واقعا دلیل تورم در ۱۸ ماه اخیر ناشی از جنگ اقتصادی دولت آمریکا بوده است، این تحریم‌ها با تحریم‌های قبل به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. از شوک او‌لیه تحریم عبور کردیم و شرایط خوبی را می‌بینم و تورم ماهیانه به رقم خوبی رسیده است، آرامش نسبی در بازار حاکم شده و تورم شیب کاهنده گرفته است.

ربیعی با اشاره به برداشت رسانه‌ها از آیین نامه دولت در خصوص حذف یارانه آرد تأکید کرد: به هیچ عنوان یارانه آرد برای نان حذف نخواهد شد. آنچه در آیین‌نامه به آن اشاره شده است حذف یارانه آرد صنعتی بوده است، همچنین در این آیین‌نامه پیش‌بینی شده درآمد حاصل از حذف یارانه آرد صنعتی برای خرید گندم از گندمکاران هزینه می‌شود.